×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Šrilanka – Indijas okeāna skaistā pērle

Šrilanka
okt. 2022
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Kolombo – Pinnawala – Sigīrija – Kandi – Nuwara Eliya – Beruvala – Rīga

Apraksts

Šrilanka ir ideāls galamērķis, lai sāktu iepazīt Āziju. Šeit ir mums pieņemama un saprotama kultūra, draudzīgi un sirsnīgi vietējie iedzīvotāji, garšīgi ēdieni un krāšņa daba. Te vienuviet saplūst budisms, hinduisms, islāms un kristietība. Šī valsts ir kā aizvērts gliemežvāks, kas lēnām atveras, lai parādītu savus dārgumus. Pasaules kartes mērogā Šrilanka izskatās kā pērle Indijas okeānā. Mēs brauksim uz Šrilanku, lai ieraudzītu pasakainu pasauli, pilnu eksotikas, baudītu dabu un veldzētos Indijas okeāna siltajos ūdeņos.


1. DIENA, CETURTDIENA, 20.10. RĪGA – STAMBULA – KOLOMBO.
17:45 tikšanās Rīgas lidostā. 19:45 – 22:40 lidojums Rīga – Stambula. 01:50 – 15:00 lidojums Stambula – Kolombo. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, PIEKTDIENA, 21.10. KOLOMBO – NEGOMBO.
15.25 pēcpusdienā ierodamies Kolombo. Transfērs uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma. Kolombo – Šrilankas galvaspilsēta. Skaļa, drudžaina ostas pilsēta. Juceklīgā satiksme, eiropietim neierastā kārtība uz ielām un sabiedriskās vietās šrilankiešos izraisa tikai smaidu un viņu jau par nacionālo moto kļuvušais teiciens no problem liecina par austrumu domāšanas un uztveres veselīgumu. Nakts viesnīcā Negombo.

3. DIENA, SESTDIENA, 22.10. KOLOMBO – PINNAWALA – SIGĪRĪJA.
Brauksim uz Pinnawala ziļoņu rehabilitācijas centru, kuru aizsardzībā mitinās no ziloņu bara noklīdušie, vecākus zaudējušie vai slimie ziloņi. Upes malā varēsim noskatīties daudzo ziļonu ūdenspriekos. Būs iespēja arī pabarot mazos zilonēnus. Saskaņā ar senajām Šrilankas hronikām, Sigīriju kā jauno galvaspilsētu, izvēlējies karalis Kasyapa. Ieeju pilī "apsargā” milzīgs akmens lauva. No tā cēlies šīs klints nosaukums – Lauvas klints. Šodien Sigīrija ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Sigīrijas cietoksnis – pasaules nozīmes  arhitektūras un mākslas meistardarbs ar ūdens dārziem un brīnišķīgām jaunavu freskām uz klints sienām, spoguļu siena ar seniem grafiti, kas liecina par aizgājušās impērijas spožumu. Vakariņas un nakts viesnīcā Sigīrijā.

4. DIENA, SVĒTDIENA, 23.10. SIGĪRIJA – POLUNNARUVA – NACIONĀLAIS PARKS.
Brokastis. Šodien iepazīsim vēl vienu Šrilankas vēstursiko daļu - Polonnaruvu - Ceilonas Zelta laikmeta galvaspilsētu (11. – 13. gs). Pilsēta bija Anuradhapuras valdnieku dinastija rezidence, šeit viņi slēpās no tamilu iebrukumiem. Tamili pilsētu nodēvēja par Ceilonas otro galvaspilsētu. Uzmanību piesaista Šri Lankas galevnais templis - Gal Vihara - četras Budas statujas dažādās pozās izgrebtas klintī. Pēc neliela ieskata vešturē, dosimies uz Nacionālo parku, kurā būs iespēja vērot dažādo floru un faunu. Pēc izbrauciena džipos, atgriezīsimies viesnīcā. Baudīsim vakariņas. Nakts viesnīcā Sigirijā.

5. DIENA, PIRMDIENA, 24.10. DAMBULLA – MATALE – BOTĀNISKAIS DĀRZS - KANDI.
Pa ceļam uz Kandy, apskatīsim garšaugu paradīzi Matali, kur redzēsim augam kanēli, krustnagliņas, muskatriekstus, vanilīna pupiņas, kardemonu. Iegriezīsimies arī pie vietējā amatnieka, lai apskatītu, ko var izdarīt un uztaisīt no kokosrieksta. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

6. DIENA, OTRDIENA, 25.10. KANDI.
Senā Šrilankas galavaspilsēta. Kandi jeb "valdnieka pilsēta" - pilseta, kas atrodas starp kalniem un sevī glabā svarīgas budisma relikvijas un budistu svētumu- Svētā Budas Zoba templi. Pateicoties šīm relikvijām, Kandi tiek uzskatīta par singāļu kultūras un garīgās pasaules galvaspilsētu.
Brīvs laiks, lai apmeklētui vietējo tirgu, kurā var izbaudīt īsto Šrilankas kolorītu. Laiks SPA procedūrām vai laiskai atpūtai. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

7. DIENA, TREŠDIENA, 26.10. KANDI.
Pēc brokastīm dosimies uz Kandi pilsētas Karalisko botānisko dārzu. Šeitatrodas vairāki tūkstošu dažādu augu, koku. Dārzā ir lieliskas bambusu audzes, koku alejas un skaista orhideju siltumnīca. Izstaigāsim dārzu un baudīsim dabas skaistumu. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

8. DIENA, CETURTDIENA, 27.10. KANDI - NUWARA ELIYA.
Lieliska diena, lai dotos ceļojumā uz Nuwara Eliya – Mazo Angliju, kas atrodas 1800 m augstumā. Mums būs laiks, lai izbaudītu skaistos panorāmas skatus, kas pavērsies pa logu. Tējas plantācijas, dārzeņu dobes un kalnus. Tā ir zaļojošu kalnu un tējas plantāciju ieskauta angļu stila pilsēta ar sarkanu ķieģeļu ēkām.
Košo ainavu padara vēl dzīvāku 108 m augstie Ramboda ūdenskritumi. Te uzzināsim, kā top visaktīvākās, garšīgākās, smaržīgākās un enerģētiskākās tējas pasaulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

9. DIENA, PIEKTDIENA, 28.10. NUWARA ELIYA - HORTONAS PLATO.
Agri no rīta dosimies uz Hortons Plato - vai “zemes malu”. Izstaigāsim dabas taku, apskatīsim ūdenskritumus. Kopējais takas garums ~ 10 km. Hortons Plato rezervāts ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Šis skaistums pārsteigs ar floru un faunu. Ja mums palaimēsies, redzēsim gan sambarbriežus, gan mežacūkas. Pēc aktīvitātem parkā, atgriezīsimies viesnīcāi atpūtai. Pēcpusdienā iespēja doties uz pilsētu un izpētīt vietējos veikaliņus vai krodziņus. Vakariņas un nakts viesnicā.

10. DIENA, SESTDIENA, 29.10. NUWARA ELIYA - BERUWALA.
Garāks pārbraucies no kalnu rajona uz pludmales viesnīcu. Pa ceļam vēl apskatīsim un papriecāsimies ar kalnu ainavām ar tējaskoku plantācijām. Pa ceļam apstāsimies, lai paēstu pusdienas kādā no Šrilankas vietējiem restorāniem. Vakarpusēs jau būsim pludmales viesnīcā. Vakariņas un nakts viesnīcā.

11. - 13. DIENA, SVĒTDIENA - OTRDIENA, 30.10. - 01.11.
BERUVALA. BrīvaS diena laiskai atpūtai pie pludmales. Iespēja izbaudīt masāžu, ūdens un saules peldes. Vakariņas un nakts viesnīcā Beruvala.

14. DIENA, TREŠDIENA, 02.11. BERUVALA – KOLOMBO – STAMBULA.
Brauciens uz Kolombo. Transfērs uz lidostu. 21.25 lidojums Kolombo – Stambula. Nakts lidmašīnā.

15. DIENA, CETURTDIENA, 03.11. STAMBULA – RĪGA.
06.15 ierašanās Stambulā. 09:15 - 11:10 lidojums Stambula – Rīga.


Ceļojuma cenā ietilpst:
 • lidojuma biļete Rīga – Kolombo – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Šrilankas vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*, 4* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 13 brokastis un 12 vakariņas;
 • Šrilankas obligātā apdrošināšana;
 • visas aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~40 EUR)

Piemaksas:
 • par vienvietīgu numuru – 550 EUR


Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 • Derīgs vakcinācijas sertifikāts.
 • Pirms ieceļošanas Šrilankā jāuzrāda negatīvs tests (ieceļošanas noteikumi var mainīties).


Ievērībai
! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.
Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!
Datums no/lidz Dienas Cena
20.10.2022
03.11.2022
15 d. 1839 € pieprasīt

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!