×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Jordānijas kanjonu pasaulē

Jordānija
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Ammāna – Mt. Nebo – Madaba – Siq Trail – Wadi Mukhires – Wadi Zarga Maen  – Nāves jūra – WadiMukhires  – Petra – Wadi Rum – Akaba – Sarkanā jūra – Rīga

Apraksts

Unikāls, neparasts un aizraujošs ceļojums pa Jordānijas kanjoniem. Nāves jūras novietojums zem jūras līmeņa radījis labvēlīgus apstākļus neskaitāmu kanjonu rašanās iespējām Jordānijā. Ceļojums paredzēts ceļotājiem – aktīvas dzīves piekritējiem. Lielākā daļa no dienām plānoti pārgājieni pa kanjoniem un tuksnesi, kur nelīdzena virsma, pacēlumi, lielāki un mazāki akmeņu krāvumi un klintis, seklākas un dziļākas ūdens straumes. Izbaudīsim kanjonu skaistumu, kur katrs nākošais atšķiras no iepriekšējā, ar dīvainu formu smilšakmens klintīm, ar savādiem augiem un skaistiem ūdenskritumiem, kas radīs piedzīvojumu gūzmu visa ceļojuma garumā. Īstais ieguvums šajā ceļojumā - gandarījums par pieveikto, redzēto, piedzīvoto.

1. DIENA, SESTDIENA, 28.09. RĪGA – STAMBULA – AMMĀNA

16.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 18.45 – 21.45 lidojums Rīga – Stambula.  


2. DIENA, SVĒTDIENA, 29.09.
 AMMANA – MT. NEBO – MADABA  

02.05 – 04.35 lidojums Stambula – Ammana. Transfērs uz viesnīcu Ammanā atpūtai. Brokastis. Jordānijas ceļojumu uzsāksim ar tās kultūras un vēstures nozīmīgāko vietu apmeklējumu. Pirmā no tām ir Ammana – Jordānijas galvaspilsētaCitadele – viena no pilsētas simboliem, atrodas pilsētas augstākajā vietā. Te paveras visaptverošs skats no putna lidojuma uz visu pilsētu. Nedaudz zemāk novietojies Romiešu stila amfiteātris, celts imperatora Antonija valdīšanas laikā. Tagad to ieskauj modernā Ammana. Amfiteātris joprojām tiek izmantots kultūras pasākumiem un muzikālām performancēm. No Ammanas dosimies tālāk uz Nebo kalnu,kurkā savulaik Jēzus, varēsim ar skatienu pārlūkot Svēto zemi un Nāves jūru. Skaidrā dienā no kalna varot saskatīt pat Jeruzalemi. Gadsimtiem ilgi kristieši ir ticējuši, ka Nebo kalns ir vieta, kur Mozus, ar skatienu vērstu uz Apsolīto zemi, miris, izvedot savu tautu no Ēģiptes. Agrās kristietības periodā, Nebo kalns kļuva par svētceļotāju iecienītu vietu. Mozaīku mākslas uzplaukuma laikā tika veidotas brīnišķīgas mozaīku grīdas. Dienas beigās apskatīsim nelielo Madabas pilsētu. Ceļotāji šeit ierodas, lai savām acīm redzētu no mozaīkām veidotu Svētās zemes karti, kuru savulaik atrada iestrādātu drupās Bizantijas baznīcas grīdā. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Madabā.


3. DIENA, PIRMDIENA, 30.09.
 MADABA – THE SIQ TRAIL – MADABA

Pēc brokastīm stundu pavadīsim ceļā uzpasaulē viszemāk zem jūras līmeņa esošo dabas rezervātu Wadi Mujib.Lai arī mums patīk doties pārgājienos un pārvarēt klintis, iet pa kanjonu ar tekošo ūdeni, kas vietām ir līdz pat padusēm dziļš, un pārvarēt mutuļojošu ūdens straumi, ir jauns izaicinājums un būs nepieciešamas uz vietas radītas iemaņas. Siq Trail ir fiziski vieglākais no Jordānijas kanjoniem. Tieši piemērots mums, kas esam absolūti iesācēji šajā piedzīvojumā. Atkarībā no fiziskā sagatavotības līmeņa pārgājiens turp – atpakaļ aizņems aptuveni 3 - 4 stundas. Kājas būs slapjas un iespējams arī apģērbs nepaliks sauss, jo gājiens vīsies pa kanjonu, pa kuru tek upe. Vietām būs jāpārvar milzīgi ūdens nogludināti akmens bluķi, vietām jābrien pa ūdeni līdz ceļiem un pāri tiem.


4.  DIENA, OTRDIENA, 01.10.
 MADABA  WADI ZARGA MAEN – NĀVES JŪRA  MADABA

Pēc brokastīm dosimies uz nākošo kanjonu, kas absolūti atšķiras no vakar pieredzētām dabas ainavām. Wadi Zargakanjons bībelē minēta kā Dievu ieleja. Gājiens pa šo kanjonu ir vidēji grūts. Saņemsim instrukciju par drošību, pirms dodamies starp klintīm, līdz sasniegsim baltā kaļķakmens aizu. Pēc pāris stundu gājiena priekšā pavērsies skats ar pāri milzīgiem klints bluķiem krītošām ūdens kaskādēm. Te apstāšanās un atpūta, kamēr instruktors uzliek drošības sistēmu, kuru izmantosiem,  lai apietu ūdenskritumu. Viens aiz otra pārvarēsim šķēršļus un sveiki un veseli baudīsim pusdienas. Nākošais ūdenskritums ir ap 100 m lejup pa staumi. Te veiksim to pašu procedūru, ko iepriekš. Vēl stundas gājiens un nonāksim pie karstajiem Hammamat Mai’n avotiem. Īss pārbrauciens uz Nāves jūras piekrasti – pasaulē zemāko vietu. Nāves jūra sniedz unikālu iespējas: peldēt pat peldēt nepratējam un guļot uz muguras jūrā, lasīt avīzi un negrimt.  Sāļais jūras ūdens veicinājis īpašu jūras dubļu veidošanos, ko jau vairāk nekā 2000 gadu izmanto kā ārstniecības līdzekli. Klāsim to uz sava ķermeņa un baudīsim to dziedinošo iedarbību. Vēlāk atgriezīsimies Madabā. Pārgājiena ilgums ~ 6 - 9 stundas. Veicamais attālums ~ 6 km. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Madabā.


5.  DIENA, TREŠDIENA, 02.10.
 MADABA  WADI MUKHIRES FULL TRAIL PETRA  

Agri no rīta dosimies ceļā. Šodien jātiek līdz skaistākajam un interesantākajam kanjonam – Petrai.  Kanjons ir atvērts un tajā ieplūst daudz saules gaismas. Pa ceļam – pāris ūdenskritumu un dabisko baseinu, katrs ar savu vēsturisko un reliģisko stāstu. Tālāk ejot, redzēsim alu ar stalaktītu un stalagmītu veidojumiem. Te skatāmi reti augi, jo kanjonā izveidojies īpašs mikroklimats. Kanjona beigu daļā – 20 metrus augsts ūdenskritums, kurš liks katram sakopot spēkus, lai to apietu. Pusdienas. Dabiski veidotajā baseinā varēs saņemt pilnu ķermeņa masāžu, stāvot zem ūdenskrituma straumēm. No šejienes nolaidīsimies lejup pa ieleju un noguruši, bet laimīgi pārbrauksim uz Petru. Pārgājiena ilgums ~ 7 - 9 stundas. Veicamais attālums ~ 10 km. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Petrā.


6.  DIENA,
CETURTDIENA, 03.10.PETRA

No paša rīta dosimies pārgājienā uz Petru, kur iepazīsim seno nabatiešu pilsētu. Petrā ieiesim pa šauru aizu. Gājiens pārsteidzoši skaists. Pēc pāris kilometriem sasniegsim sārtā smilšakmenī kalto Petru ar baznīcām, amfiteātri, ielām, kuras iezīmē kollonas. Lai cik filmas un fotogrāfijas esam skatījuši, neviens un nekas nevar mūs sagatavot mirklim, kad kanjonam pagriežoties, skatienam parādās Tresuary (Bagātības) fasāde, izgrebta sārtā smilšakmens klintī ar izsmalcinātiem rakstiem. Jau vairāk nekā divi tūkstoši gadu Tresuary sagaida ceļotājus no visas pasaules. Spārnoto Lauvu templis (Winged Lions), Augstā Upurēšanas Vieta ( High Place of Sacrifice), Romiešu teātris, Bizantijas baznīca – visi šie Petras  monumenti ir pasaulslaveni, neatkārtojami mākslas darbi. Vairākas kāpnes ved uz Petras augšējiem stāviem.. No augšas paveras lielisks skats uz Arābijas ieleju (Wadi Araba). Vakarā atgriezīsimies viesnīcā. Pārgājiena ilgums ~ 6 - 7 stundas. Veicamais attālums ~ 7 - 8 km. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Petrā. 


7. 
DIENA, PIEKTDIENA, 04.10. PETRA – WADI RUM

Rīta puse brīva, lai katrs, kas vēlas, vēlreiz dotos uz Petru (ir divu dienu ieejas biļete). Agrā pēcpusdienā brauksim uz Wadi Rum – vienu no skaistākajiem Jordānijas tuksnešiem. Beduīnu gids sagaidīs mūs Rum ciemā, sasēdinās džipos un dosimies piedzīvojumā pa iespaidīgo tuksnesi. Šo pēcpusdienu aizņems brauciens pa Wadi Rum kalniem un uzkāpšana kādā no skaistajām kāpām. Piestāsim pie tūkstošiem gadu seniem klinšu zīmējumiem un uzrakstiem. Vēlā pēcpusdienā  ieradīsimies savā kempinga apmetnē, kur atliks laiks aptūtai, vērojot  maģisko saulrietu. Vakarā dzīres, kas gatavotas pēc beduīnu senajām tradīcijām – karstos akmeņos un smiltīs. īpašs piedzīvojums - pārnakšņot tuksneša vidū kempingā ērtā beduīnu teltī, apvienotu ar mūsdienīgām ērtībām. Tā sadalīta divās daļās: vienā atrodas labierīcības, otrā – guļamtelpa. Brokastis un vakariņas. Nakts Wadi Rum kempingā.


8. 
DIENA, SESTDIENA, 05.10. WADI RUM – AKABA – SARKANĀ JŪRA

Šodien pārmaiņus iesim īsās pastaigās ar kājām un braukim ar džipiem. Nepilnas stundas brauciens pa tuksneša bezceļiem ar jautru un meistarīgu beduīnu šoferi pie stūres! Nonāksim pie Jebel Umn Fruth arkas. Pēc tam dosimies pastaigā pa Abu Khashaba kanjonu, lai redzētu vēja erozijas skartas krāsainas klintis. Ar džipiem izbrauksim riņķi ap Jebel Burdas kalnu masīvu, kur virsotnē redzama klinšu veidota arka. Tad paēnā baudīsim piknika maltīti un uz ugunskura vārītu beduīnu tēju. Ceļā uz sarkanajām kāpām skatīsim senus, uz klintīm iegrebtus, mākslas darbus. Apavus atstāsim pie džipiem, un pa siltām un zīdainām smiltīm brienot, pateiksimies par iespēju būt šajā pasakainajā zemē. Transfērs uz Akabu pie Sarkanās jūras. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā pie Sarkanās jūras Akabā.


9. 
DIENA, SVĒTDIENA, 06.10. AKABA  

Brīva diena pie Sarkanās jūras. Iesakām izmēģināt snorkelēt, jo Akabā Sarkanajā jūrā ir vieni no skaistākajiem koraļļu rifiem pasaulē. Var doties uz Akbas pilsētiņu – uz tirgu. Laba dāvanu iegādes vieta. Nakts 4* viesnīcā pie Sarkanās jūras Akabā. Plkst. 23.59 transfērs uz lidostu Akabā.

10.  DIENA, PIRMDIENA, 07.10. AKABA – STAMBULA – RĪGA

01.45 - 04.20 lidojums Akaba – Stambula. 08.20 – 11.25 lidojums Akaba – Rīga.CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

  • lidojuma biļete Rīga – Ammāna,  Akaba – Rīga; transporta pakalpojumi ceļojuma laikā
  • naktsmītnes  kempinga apmetnē tuksnesī, 3* viesnīcās divvietīgā numurā Madabā un 4* - Akabā.
  • Brokastis, pusdienas, vakariņas  - kā aprakstā; apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas.
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, angliski vai krieviski runājošu vietējo gidu pakalpojumi
  • Jordānijas vīzu izmaksas


CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas; veselības apdrošināšana.
  • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.
  • Piemaksa par vienvietīgu numuru:  315 EUR  
Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!