×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Kazahstāna - Dziedošais barhāns un Tjanšana kalni

Kazahstāna
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Almati – Altin Emel nacionālais parks – Dziedošā kāpa –  Žarkenta – Khorgas – Šalkode upes ieleja – Tuzkola ezers – Kolsai ezeri – Čarinas kanjons – Kaindi ezers – Lielais Almati ezers – Almati

Apraksts

Kazahstāna, stepes valsts, kas atrodas pašā Eirāzijas centrā, daudziem cilvēkiem pasaulē joprojām ir terra incognita, nezināmā zeme. Kazahstāna ir pasaulē lielākā valsts bez robežas ar jūru. Tās teritorija ir 2 724 900 km2 un tā ir lielāka nekā visa Rietumeiropa. Kazahstānas nacionālais dzēriens ir fermentēts ķēves piens – kumiss. Zirgu gaļa ir dominējošā kazahu virtuvē. Savulaik Kazahstānu caurvija vairāki Zīda ceļa maršruti.

Kazahstānā ir iespēja iepazīties gan ar moderno celtniecību, gan vēsturisko ēku burvību, uzbraukt kalnos ar pacēlāju līdz 3800 m.v.j.l. un vasarā priecāties par skatu uz Almati pilsētu, ziemā ļauties ziemas sporta veidiem. Šeit izklaides var atrast gan dabas mīļotāji, kuriem ir iespēja doties pārgājienos un pastaigās, gan moderno tehnoloģiju atbalstītāji. Vienlaikus šeit ir gan greznība, gan nepieradināta daba, stepes, kalni un ezeri.

1. DIENA, CETURTDIENA, 15.08 RĪGA – ALMATI

21:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 23:35 tiešais lidojums Rīga – Almati. Nakts lidmašīnā.


2. DIENA,
 PIEKTDIENA, 16.08. ALMATI – ALTIN EMEL NACIONĀLAIS PARKS

Ielidojam Almati. Agrās brokastis un sāksim džipu ceļojumu pa Almati reģionu. Mūsu pirmā pietura ir Altin Emel nacionālais parks, kas atrodas 250 km attālumā no pilsētas, tas ir viens no lielākajiem dabas parkiem Kazahstānā. Nosaukums "Altyn Emel" ir radies no mongoļu valodas, nozīme ir "Zelta balsti". Parks ir unikāla dažādu dabas ainavu kombinācija, no plakanas zemes līdz augstiem kalniem, kas nosaka tās floras un faunas bagātību.
Pēcpusdienā ieradīsimies Altin Emel parkā. Pēc pusdienām viesu mājā, apmeklēsim Aktau - balto krītu kalnus, kuru vecums ir 400 miljoni gadu. Vakarā mēs atgriežamies viesu nama. Vakariņas un nakts viesu namā.


3. DIENA,
 SESTDIENA, 17.08. ALTYNE EMEL PARKS – ŽARKENTA – KHORGAS  ŽARKENTA

Šodien mēs turpinām izpētīt Altin Emel nacionālo parku. Mūsu nākamā vieta ir Dziedošās kāpas. Šī dabas parādība slavena ar to, ka smilšu kāpa izdala skaņu, kas līdzinās ērģeļu melodijai. Lielisks skats uz apkārtējo ainavu paveras no kāpas augšas. Pārbrauciens uz Čarinas ( Charin) nacionālo parku, bet pirms tam apmeklēsim Žarkentu, pilsētu, kas atrodas tikai 30 km no Ķīnas robežas, Dunganas mošeja, kas uzcelta interesantā arhitektūras stilā. Būs laiks arī pusdienām. Ielūkosimies vietējā tirgu. Pēc tam dosimies uz Khorgas pilsētu, kurā varēs iepirkties. Ķīnas tuvums nodrošina labu cenu precēm. Atgriežamies Žarkentā, vakariņas un nakts viesnīcā.


4. DIENA,
 SVĒTDIENA, 18.08. ŽARKENTA – ŠALKODE UPES IELEJA

Pēc brokastīm dosimies uz Šalkode upes ieleju ( ~ 350 km),tās garums 40 km. Vasarās šeit ir treknas ganības, uz šejieni tiek sadzīti daudzie ganāmpulki, kuri mielojas ar zāli. No saviem senčiem kazahi mantojuši salokāmo māju – jurtu. Jurtās dzīvo gani, kuri pieskata mājlopus. Vieta ir lieliska atpūta gan dvēselei, gan ķermenim. Šeit mēs iepazīsimies ar vietējām tradīcijām, amatniecību un nomadu dzīvesveidu. Pusdienas un vakariņas mums gatavos vietējie meistari. Nakts teltīs.


5. DIENA, PIRMDIENA, 19.08. ŠALKODE UPES IELEJA – TUZKOLA EZERS – BAJANKOLASUPES IELEJA

No rīta dosimies uz Bajankolas upes ieleju. Pa ceļam apstāsimies pie Tuzkola ezera, kas atrodas 1950 m.v.j.l.m. tas ir viens no sāļākajiem ezeriem Kazahstānā, tā sāļums mainās atkarībā no sezonas. Tā sāļums var sasniegt gandrīz tādu pašu līmeni kā Nāves jūra vai Lielajā sāls ezerā ASV. Bajankolas ielejā iebraukt ar auto nevar, pilnībā to var aplūkot tikai ar helikopteri no gaisa. No ielejas augstumiem varēsim redzēt gan jurtas, gan ganāmpulkus, gan izbaudīt skaistos skatus. Vakarā atgriezīsimies pie Tuzkola ezera, vakariņas un nakts teltī.


6. DIENA,
 OTRDIENA, 20.08. TUZKOLA EZERS – TEKES UPE – KOLSAI EZERI

Šodien apskatīsim Tekes upi, upes garums 438 km, no kuriem 85 km ir Kazahstānas daļā un 45 km upes ir kopīga robeža Kazahstānai un Ķinai. Upei ir divas pietekas Labā Teke un Kreisā Teke. Upes sākās Terskei Ala Tau nogāzē, veidojās no ledājiem, līdz ar to, no decembra līdz martam upe parasti sasalst. Pēc upes izpētes, dosimies uz viesu māju, kas atrodas pie Kolsai ezeriem. Vakariņas un nakts viesu mājā.


7. DIENA,
 TREŠDIENA, 21.08. KOLSAI EZERI

Trīs augstkalnu ezeri tiek dēvēti par Ziemeļtjanšana pērli. Nosacīti tos dēvē par Kolsai -1, Kolsai -2, Kolsai -3m atrodas 1700m,2252 m,2650 m.v.j.l. Iespaidīgs ir arī ezeru dziļums, dziļākā vieta ir pirmajā ezerā – 80m. Tie veidojušies, kad kalnu nogruvums aizsprostojis Kolsai upi. Šodien dosimies nelielā pārgājienā uz pirmo un otro ezeru, gājiena ilgums, aptuveni 3 – 4 stundas vienā virzienā. Tie kuri vēlēsies, par papildus maksu, varēs doties izjādē ar zirgiem (~ 15 EUR). Ir arī otra taka, kas ir labiekārtota un domāta vieglai pastaigai gar ezera krastu. Vakariņas un nakts viesu mājā.


8. DIENA,
 CETURTDIENA, 22.08. KOLSAI EZERI  KAINDI EZERS – ČARINAS KANJONS

Brokastis. Pārbrauciens uz Kaindi ezeru - tulkojumā no kazahu valodas nozīmē ” bagāts ar bērziem”.Kaindi ezers ir 400 metru garš un vietām 30 metru dziļš. Ezers ir īpašs ar to, ka tajā zem ūdens aug mežs un daļa no kokiem redzami arī virs ezera. Ezers izveidojies ievērojama kaļķakmens zemes nogruvuma dēļ, ko 1911. gadā izraisīja Kebina zemestrīce. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz vienu no unikālākajiem dabas pieminekļiem Kazahstānā - Čarinas kanjonu ( ~200 km). To bieži dēvē arī par ASV Lielā kanjona “mazo brāli”, tā garums ir 154 km. Pašreizējo izskatu kanjons ieguva, aptuvenu pusmiljona gadu atpakaļ. Dabas apstākļi radījuši ainavu, kas līdzinās fantastiskajai karalistei ar pilīm, nezināmu radījumu figūrām un citiem objektiem. Mēs dosimies uz “Pils ieleju”, līdz Čarinas upei, pastaiga ilgs, apmēram, 40 minūtes, kuras laikā varēsim apskatīt dabas veidotās figūras, daudzām no tām ir doti mistiski vārdi - "Sfinksa", "Velna pirksts", "Raganu ieleja", "Titānika nogrimšana", u.c. (~ 2.5 km), neliela atpūta, lai papriecātos par upi un kanjonu un tad, atpakaļ uz džipu stāvvietu. Tālāk jau mūsu ceļš vedīs uz Almati. Vakariņas un nakts viesnīcā Almati.


9. DIENA,
 PIEKTDIENA, 23.08. ALMATI

Almati – bijusī Kazahstānas galvaspilsēta. Apskates ekskursija - Medeo – pasaulē augstākā slidotava un Čimbulaka slēpošanas kūrorts, kas atrodas 2230 metru augstumā virs jūras līmeņa. No Kok-Tobe kalna (1100m.v.j.l.) varēsim papriecāties par Almati panorāmu, parkā, kas ir izveidots uz kalna, atrodas vienīgais Bītlu piemineklis visās NSVVakariņas pašu izvēlētajā krodziņā.Nakts viesnīcā Almati.


10. DIENA,
 SESTDIENA, 24.08. ALMATI

Turpinām iepazīšanos ar Almati pilsētu - apmeklēsim Zaļo tirgu, kur iegādāsimies aromātiskos dienvidu augļus. Apmeklēsim vienu no vecākajiem Almati parkiem - Panfilova parku, kuru grezno Zenkovas katedrāle. Pabūsim pie Slavas memoriāla un Mūžīgās uguns. Pēcpusdienā dosimies uz Lielo Almati ezeru, kas atrodas 2500 m.v.j.l., atkarībā no gadalaika, tas maina krāsu no gaiši zaļa līdz tirkīzzilai nokrāsai. Ielūkosimies arī vanagu audzētavā “Sunkar”, kur baudīsim izrādi ar apmācītiem vanagiem. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Almati.


11. DIENA,
 SVĒTDIENA, 25.08. ALMATI

Brokastis.  Šodien dosimies uz kazahu etnisko ciemu “Huns”, šajā ciemā varēsim gūt priekšstatu par dzīvi kazahu nomados. No brīža, kad mūs sagaidīs ar rituālu “Shashu”, līdz pat dienas beigām, būsim ieskauti kazahu viesmīlībā, tradīcijās un rituālos. Apskatīsim filca amatnieku izstādi, “Besikke salu” - šūpuļa dāvināšanas vai “Tusau kesu” – pirmo soļu, rituālus, jaunu vīriešu cīkstēšanās zirgu mugurā - "atpen audaryspak". Pusdienas. Pēcpusdienā atgriešanās Almati. Brīvs laiks. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Almati.


12. DIENA,
 PIRMDIENA, 26.08. ALMATI  RĪGA

No rīta transfērs uz lidostu, tiešais lidojums Almati – Rīga. 08:50 – 11:20.CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

 • lidojuma biļete Rīga – Almati – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā, nakts viesu namā un teltīs;
 • 11 brokastis,7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājošs vietējais gids. 


CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 164 EUR.


PIETEIKŠANĀS CEĻOJUMAM:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija, un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.06.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 15.08.;   

 


Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!

Līdzīgas tūres