×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Uz priekšu pagātnē vai ciemos pie Barona

Lietuva
jun. - aug. 2019
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Pakrojas muiža (Pakruojo Dvaras) atrodas Lietuvas ziemeļos. Vairākus gadsimtus muiža piederēja baroniem fon der Ropiem. Muiža tiek uzskatīta par lielāko Baltijas muižas kompleksu: pils, zirgu staļļi, krogs, ūdens un vēja dzirnavas, upe, ūdenskritums, brūzis - kopā ap 30 ēkām. Viesiem tiek piedāvātas dažādas tematiskās programmas muižnieku dzīves garā.

Apraksts

1. diena

Ceļojuma sākumā mūs sagaidīs barona fon der Ropa meita - baronese Aleksandra. Viņa izvadīs mūs pa muižu. Vispirms iegriezīsimies kostīmu telpā! Senlaicīgie un jaunie, pēc 19. gs. parauga šūtie tērpi, kostīmi, cepures-katliņi un žabo. Nu tūristi vairs nav tūristi, bet īstie aristokrāti pastaigā. Baroneses pavadījumā ielūkosimies slēptākajos nostūros - bēniņos un pazemēs. Vēlāk - par godu vizītei - izspēlēsim izrādi mājas teātrī un iemūžināsim tēlus fotoateljē pie galma fotogrāfa. Piemiņai paliks speciāli vecināts fotouzņēmums.
Pastaigas laikā uzzināsim par bišu dzīvi. Blakus pilij atrodas dabiskas bišu ligzdas, sveču liešanas darbnīcā redzēsim, kā bišu māja izskatās iekšpusē. Speciālists parādīs un izstāstīs par dabīgā vaska sveču izgatavošanas principu, pēc tam izmēģināsim roku ekskluzīvu sveču liešanā. Vēlāk, parfimēra Žaka laboratorijā, mūs gaida interesanti aromātu pasaules atklājumi.  Te katrs varēs uzzināt ko jaunu un iedziļināties fascinējošo smaržu ražošanas niansēs. Kamēr daiļā dzimuma pārstāves laikos 19 gs. tērpus pie vietējā tērpu modelētāja un vels aksesuārus no vilnas, vīriešu kārtas pārstāvjiem demonstrēs alus brūvēšanas mākslu pēc senām receptēm. Procesu vada meistars Žaldokas - alus darītājs trešajā paaudzē. Neizpaliks dzēriena un svaigi pagatavotu uzkodu degustācija. Muižā ir darbojošā smēde, kur visi interesenti varēs izmēģināt kalēja arodu un izkalt, piemēram, laimes monētu. Ar senlaicīgiem divriteņiem var doties apsekot gleznainās dolomīta karjeras. Te jums piedāvās gan teatralizētu bērnu izrādi, gan koncertu ar ģitāru un vijoli. Bērni spēlējas ar kazlēnu un trušiem, lasa vistu olas. Muižā nemitīgi kaut kas notiek, vien jāpaspēj klikšķināt fotoaparāta poga. Muižā ir dzimtbūšanas laiku spīdzināšanas muzejs - Lietuvā vienīgais. Interesentiem ieeja atļauta. Jāšanas nodarbības un izjādes barona zemēs (vai manēžā),  pēc senas receptes vārīta siltā tēja, laivu brauciens pa upi, makšķerēšana un sātīgas vakariņas krogā. Pakrojas muižas krogā var nogaršot Ziemeļlietuvai raksturīgus ēdienus. Daudzas receptes ir atjaunotas un ir uzskatāmas par kulināro mantojumu, tostarp deserti un aronijas vīns. Uzzināsim, ko ēda firsti, ar ko iztika pārējie ļaudis. Ielūkosimies katrā krāsnī, katrā krūkā, alus traukā un kausā. Vai zināt kas ir endova un bratina ? Lai uzzinātu, pievienojieties mūsu ceļojumam «Uz priekšu pagātnē!». Un ticiet, barons būs!

 

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris), ceļu nodokļi, autostāvvietas;

- Grupas vadītāja pakalpojumi;

 

Papildus izmaksas:

- Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem - 5 € (līdz 65 gadiem) / 10 € (65+);

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!
Datums no/lidz Dienas Cena
22.06.2019
22.06.2019
1 d. 35 € pieprasīt
27.07.2019
27.07.2019
1 d. 35 € pieprasīt
24.08.2019
24.08.2019
1 d. 35 € pieprasīt

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!