×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Marokas krāsas un raksti

Maroka
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

 Rīga –  Kasablanka – Atlantijas okeāns – Asilah – Chefchaoen – Fesa – Merzouga – Sahāras tuksnesis – Todra ieleja – Dades ieleja Tineghir – Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marakeša – Kasablanka – Rīga

Apraksts

Pirms sakām par ceļojumu Tas ir kā man radīts! katrs vēlamies zināt, kas ir tas vērtīgais, interesantais, kas noteikti jāpieredz šajā zemē. Maroka uztverama ar visām maņām - kā glezna, kura vēsta ar sajūtām, rakstiem, krāsām un mistiku. Tikai nelielu daļiņu no tās pārsteidzošajiem acumirkļiem esam iekļāvuši šajā ceļojumā. Fesu, Kasablanku ar to skaistajām vēsturiskajām vietām, tirgiem un laukumiem. Romantisko balti - zilo mazpilsētu Asilahu Atlantijas okeāna krastā, ar šaurajām ieliņām un mīlīgajiem krodziņiem. Ļoti zilā Šefšauena (Chefchaouen) ir kā pilsēta no citas pasaules, kas iegūlusi Rifa kalnos un spoži izdzīvo savu likteni.

Marakeša komentārus neprasa. Merzouga – neliels ciems Sahāras tuksnesī ar noslēpumu un pārsteigumu pārpilnu smilšu jūru un apbrīnojami skaistu un iespaidīgu kāpu ainavu. Berberi, nelokāmie un brīvie, kā paši sevi dēvē, tuksneša iedzīvotāji. Pašā Marokas viducī kā brīnumaina oāze - Dades kanjons. Visi tie, kuri vēlas piedzīvot brīnišķīgo krāsu, kustības, mistērijas, smaržu un laikmeta daudzveidīgo paleti, kas prot priecāties par katru pirmreizējo un arī daudzkārt piedzīvoto situāciju, kam piemīt sirsnīga humora izjūta un spēja izkāpt no ikdienas komforta zonas un pieņemt apstākļus, kas atšķiras no ierastā – ceļojums tieši jums.

1. DIENA, OTRDIENA, 08.10. RĪGA – FRANKFURTE – KASABLANKA 

12.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 13.50 – 15.05 lidojums Rīga – Frankfurte. 22.15 – lidojums Frankfurte – Kasablanka.

2. DIENA, TREŠDIENA, 09.10. KASABLANKA – ASILAHA

00.45 ielidosim Kasablankā. Transfērs uz viesnīcu. Ļoti īsa atpūta un dodamies uz pilsētu. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgi iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Atlantijas okeāna piekrastē atrodas Hasana II mošeja - lielākā Marokā un viena no lielākajām mošejām aiz Mekas. Tā ir īsts arhitektūras meistardarbs, kura viena daļa atrodas klints augšējā daļā virs atklāta ūdens. Ja ir vēlēšanās mošeju skatīt no iekšpuses, tas ir iespējams par papildus samaksu ~ 40 USD. No Kasablankas tālāk dosimies uz nelielu pilsētiņu – Asilahu, kas atrodas Atlantijas okeāna piekrastē. To 15. gadsimtā cēluši portugāļu kolonizatori. Izvēlei: līdz ar vakara iestāšanos doties romantiskā pastaigā pa Asilahas vecpilsētu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Asilahā. 

3. DIENA, CETURTDIENA, 10.10. ASILAHA – ŠEFŠAUENA (CHEFCHAOEN)

Šodien Asilahas vecpilsētu skatīsim dienas gaismā. Pusi no dienas veltīsim klusās un mierīgās mazpilsētas īpatnējās atmosfēras baudīšanai. Dosimies uz medinu – pilsētas vēsturisko centru, kura apbūve radusies saplūstot portugāļu, spāņu un mauru arhitektūras elementiem. Ieejot medinā pa vienu no galvenajiem pilsētas vārtiem Bab El Kasaba vai Bab El Homar, atradīsim apbrīnas vērtas vēsturiskas celtnes, daudzveidīgiem ornamentiem izrakstītas fasāžu durvis, logus un ziedošu puķupodu alejas uz kāpnēm. Būs arī gastronomiskie pārsteigumi ar neparastām smaržām un garšām. Atvadīsimies no balti zilās Asilahas, lai dotos uz zilo pilsētu Marokas ziemeļrietumos – uz Šefšauenu. Brokastis un vakariņas. Nakts riadā Šefšauenā.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 11.10.  ŠEFŠAUENA (CHEFCHAOEN)

Šefšauena – andalūziešu pilsēta. Zilā Pērle. Svētā pilsēta. Tā atrodas starp divām kalnu grēdām, kas padara to īpaši pievilcīgu. Pastaigā pa pilsētu skatīsim Medinu ar seno kašbahu, muzeju, Ulta El Hammam laukumu, 15. gadsimtā celto lielo mošeju Jamaa El Kebir un mākslinieku centru. Šefšauena – viena no fotogēniskākām Marokā. Bet, vai tā ir tik zila, kā par to raksta un runā? Lūkosim to noskaidrot. Vēlāk dosimies pārgājienā Rifa kalnos, kur iemēģināsim pāriet pāri Dieva tiltam un tvert foto objektīvā d*Akchour kaskādveida ūdenskritumus. Ieteikums – paņemt līdz sporta apavus, lai kāpiens būtu komfortablāks, peldkostīmu un dvieli. Brokastis un vakariņas. Nakts riadā Šefšauenā.

5. DIENA, SESTDIENA, 12.10.  ŠEFŠAUENA – FES

Atvadīsimies no Šefšauenas un brauksim uz otro lielāko Marokas pilsētu Fesu, kura ir ietekmīgs garīgais un kultūras centrs. Tās vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ne velti tā tiek dēvēta par Rietumu Meku un Āfrikas Atēnām – tas izsaka daudz. Dosimies ekskursijā pa Fesu. Apmeklēsim Bou Inania Medresu – teoloģijas koledžu, islama mācību iestādes Al Attarine Medresu un Al Karaouine universitāti; Aben Danan sinagogu, Nejjarine strūklaku, Moulau Idriss mauzoleju un Quaraouine mošeju. Nakts viesnīcā/riadā Fesā.

6. DIENA, SVĒTDIENA, 13.10. FESA – MERZOUGA

No vēsturiskās Fesas dosimies uz Merzougu: garām franču šarma apveltītajai Ifranes pilsētiņai Atlasa kalnos, tad pa Ziz ieleju, vērojot upes veidoto kanjona ainavu un visā Āfrikas kontinentā lielāko un kvalitatīvāko dateļu plantāciju, līdz pie horizonta parādīsies Erg Chebby kāpas Sahāras tuksnesī. Nomainīsim autobusu pret džipiem un atstāsim ceļojuma čemodānus viesnīcā, tuksneša malā. Līdz ņemsim tikai 1 naktij nepieciešmo. Pārsēdīsimies kamieļu mugurā, lai graciozi dotos tuksnesī pāris stundu izjādē, sagaidītu saulrietu un iekārtotos nakšņošanai kempingā starp skaistajām smilšu kāpām. Vakariņās baudīsim tadžinā gatavotu maltīti un vērosim zvaigznes tumšajās debesīs. Nakts divvietīgās berberu teltīs. WC ārpus telts. Brokastis, vakariņas. 

7. DIENA, PIRMDIENA, 14.10. MERZOUGA

Agri no rīta, līdz ar saullēktu, kamieļa mugurā dosimies uz viesnīcu, lai nomazgātos un pabrokastotu. Pēc brokastīm dosimies pastaigā pa kāpām. Kāpsim un slidināsimies lejup! Varēsim mazliet baudīt  saules starus pie viesnīcas peldbaseina. Pēc pusdienām mainīsim pārvietošanās veidu – sēdīsimies džipos ar tuksnešu berberu pie stūres, lai pa bezceļiem braucot, izjustu ātrumu, pārgalvīgus braucienus augšup un lejup pa kāpām, lai satiktu tuksneša klejotāju ģimeni un kopā iemalkotu tēju un Khamlia ciematā – iepazītos ar Sahāras tradicionālās gnaoua garīgāsmūzikas ritmiem. Atgriezīsimies viesnīcā tuksneša malā. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā.

8. DIENA, OTRDIENA, 15.10. MERZOUGA – DADES KANJONS

Braucamā diena. Jānokļūst Dadē.  No Merzougas dosimies uz Rissani, kur apskatīsim 17. gadsimta kašbahu (nakšņošanas  vieta Zīda Ceļā). Skaists ceļš cauri Saghro kalniem. Pa ceļam apmeklēsim Todra ieleju, kur stāvās kaļķakmens sienas slejas līdz 300 m augstumam. Tineghirā būsim tirgū un senajā Kašbaha kvartālā. Braucksim uz priekšu cauri daudzām berberu vietām līdz sasniegsim Dades ieleju. Baudīsim vakariņas uz terases, no kuras paveras skats uz kanjonu un dārziem. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Dadē.

9. DIENA, TREŠDIENA, 16.10. DADES KANJONS – QUAZAZATE

Krāsu līnijas, skaņas un klinšu formas 3 – 4 stundu pārgājienā Dades ielejā. Iespaidīgs gājiens pa vienu no skaistākajām ielejām Marokā. Mūsu mērķis – aiziet līdz Dades kanjonam. Tālāk – brauksim uz Quazazati. Pa ceļam iegriezīsimies Rožu ielejā. Iegādāsimies izstrādājumus, kuru gatavošanas pamatā rožu eļļa. Ierodoties Quazazatē, īsa vakara pilsētas ekskursija. Brokastis un vakariņas. Nalts viesnīcā Quazazatē. 

10. DIENA, CETURTDIENA, 17.10. QUAZAZATE – MARAKEŠA

Ceļojums tuvojas noslēgumam. Pēdējais garais brauciens - uz Marakešu. Ceļā pagūsim ieskatīties daudzu filmu uzņemšanas paviljonā Ait Benhaddou pilsētā, kas savulaik bija nozīmīgs cietoksnis senajā Sāls ceļā, pa kuru pārvietoja vergus, zeltu, sudrabu un sāli no Sahāras uz Marakešu. Gandrīz vienmēr pilsētas vecpilsētā jeb medinā atradies milzīgs tirgus, kur arī šodien iespējams iegādāties visu, ko vien sirds kāro. Tirgus centrālā daļa ir Džema el Fina laukums, kurš naktī pārvēršas par milzīgu ielas kafejnīcu. Nakts tirgus un nakts ekskursija Marakešas galvenajā laukumā ar mūsu grupas vadītāju. Brokastis un vakariņas. Nakts riadā Marakešā.

11. DIENA, PIEKTDIENA, 18.10. MARAKEŠA – KASABLANKA

Vel viens otas triepiens ar zilo krāsu ir Majorelles dārzs. Koutoube mošeja un minarets – vietas, kur šodien būsim. Le Jardin Secret – jauns tūrisma objekts (atvērts pēc rekonstrukcijas) pirmo reizi vēsturē atver durvis sabiedrībai. Kompleksa izcelsme aizsākās vairāk nekā pirms četriem simtiem gadu un savulaik kalpojis kā ietekmīgu personu dzīvesvieta. Kompleksā skatāmas greznas pilis, kuru arhitektūras stili nākuši arābiem un Andalūzijas. Kompleksa dārzi un ēkas - izcili islāma mākslas un arhitektūras paraugi. Laiks doties uz Kasablanku, lai lidotu uz Rīgu. Brokastis.

12. DIENA, PIEKTDIENA, 19.10.  KASABLANKA – FRANKFURTE – RĪGA

01.40 – 06.05 lidojums Kasablanka – Frankfurte. 10.00 – 13.00 lidojums Frankfurte - Rīga.CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

  • lidojuma biļete Rīga – Kasablanka: Kasablanka – Rīga un lidostu nodokļi;
  • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi);
  • naktsmītnes:  4* viesnīcās divvietīgā numurā un 1 nakts kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
  • aprakstā minētās ekskursijas;
  • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās.


CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
  • dzeramnauda.
  • Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 270 EUR
Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!

Līdzīgas tūres