×

Jums ir jautājumi par mūsu mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

RUMĀNIJA - BULGĀRIJA AR ATPŪTU PIE JŪRAS KŪRORTĀ ZELTA SMILTIS

Rumānija, Bulgārija
aug. - sep. 2024
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Bukareste – Bulgārija - Ruse - kūrorts Zelta smiltis - Varna - Balčik - Madaras plato rezervāts - Nesebra -  Pomorie - Bukareste - Rīga

Apraksts

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
7 naktis viesnīcā 3 * (divvietīga izvietošana) ar brokastīm
Lidojums Rīga – Bukareste – Rīga
Rokas bagāža līdz 8 kg
Nododamā bagāža līdz 23 kg
Pasažieru nodokļi
Grupas vadītāja pakalpojumi
Vieta tūrisma klases autobusā

EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE 189 €
Transporta pakalpojumi
Ekskursija Bukarestē
Ekskursija Rusē
Ekskursija Varnā
Ekskursija Balčikā

EKSKURSIJAS TIEK APMAKSĀTAS UZ VIETAS
(PĒC VĒLĒŠANĀS)
Ekskursija uz Madaras Nacionālo Vēstures un arheoloģisko rezervātu 25.00€
Ekskursija uz Nesebras un Pomories pilsētām 35.00€

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES
Piemaksa lidojumiem no Tallinas no 200.00€
Obligātā piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numuriņā 180.00€

PĒC PIEPRASĪJUMA
Fiksētas vietas autobusā (15€)

APMAKSA UZ VIETAS
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Tūrisma nodeva, kura tiek ieturēta no visiem tūristiem, kas iebrauc un uzturās valstī. Nodevas apmērus nosaka konkrētās valsts vietējās municipalitātes administrācija
Obligāta maksa - Ceļu satiksmes nodeva 5€ pers par visu tūri
Viesnīcas tūristu nodoklis 0,5 €/dienā no personas

1.DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā

Lidojums Rīga - Bukareste (~11:55-14:25)

Iepazīšanās ar Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti, kura tiek dēvēta par Austrumeiropas “mazo Parīzi”.

Pilsētas centrālās ielas – Viktorijas bulvāra apskate (ekskursija ar autobusu). Ekskursijas laikā mēs redzēsim Triumfa arku, Revolūcijas laukumu, Karaļa pili, Prezidenta pili,senās baznīcas, Ateneumu, universitātes bibliotēku, vēstures muzeju, vislielāko parlamenta ēku pasulē un daudz ko citu.

Mēs noteikti dosimies arī pastaigā pa bulvāri, lai nofotografētos pie skaistajām strūklakām un aplūkotu pilsētas leģendu – Vlada Cepeša vairāk gan pazīstamu kā Vlada Drakula pili. Kā arī apskatīsim sv.Antonio klosteri, kur tika kronēti visi valsts vadītāji, senāko restorānu, kurš vēl aizvien strādā, Stavropoleosa klosteri un daudz citu populāru apskates objektu.

Brīvais laiks

Brauciens uz Bulgāriju. Apmešanās viesnīcā.

Atpūta


2.DIENA

Brokastis viesnīcā. Numuru atbrīvošana.

Ekskursijā Rusē - “Mazā Vīne”.

Pilsētas centrālās daļas arhitektūra ir talantīgo Eiropas skolu autoru roku darbs, šeit var sastapt visdažādākos stilus - baroka, rokoko, neoklasicismu. Jūsu acis priecēs arhitektūras šedevri, kuri ir radīti 19.gs beigās un 20.gs sākumā.

Ruse - pilsēta ar 23gs. ilgu vēsturi. Ekskursijas laikā jūs uzzināsiet kā maza trāķiešu apmetne izauga par pilsētu, kura romiešu imperatora Vespasiāna laikā tika dēvēta par Sekstaginta Prista , kā tā tika pārvērsta par Osmaņu impērijas cietoksni.

Pateicoties savai bagātajai un senajai vēsturei Ruse 2009.g. saņēma balvu “Bulgārijas skaistākā pilsēta”

Tālāk mēs dosimies pastaigā pa pilsētas gājēju centru - no Vēstures muzeja līdz Operas teātrim, apskatīsim pilsētas centrālo laukumu 12 ielu krustojumā, Brīvības pieminekli, Dabas muzeju Tiesu palātu. Apmeklēsim 17.gs celto Svētās Trīsvienības katedrāli - nacionālās nozīmes kultūras pieminekli.

Tālāk mūs sagaida brauciens uz kūrortu Zelta smiltis.

Atpūta pie jūras.

Nakts viesnīcā


3.DIENA

Brokastis.

Atpūta pie jūras.

Dienas otrajā pusē dosimies ekskursijā uz Varnu, lai pastaigātos pa pilsētas centru.

Varna ir ne tikai lielākā Bulgārijas pilsēta Melnās jūras piekrastē, bet arī viena no skaistākajām un viesmīlīgākajām, ne velti to dēvē Bulgārijas jūras galvaspilsētu. Varnu kā atpūtas vietu cilvēki ir iecienījuši,tās komfortablā klimata dēļ, īpaši šo vietu ir iecienījušie tie kuri ar grūtībām pacieš karstumu.

26 gadsimtu ilgā pilsētas vēstures ir atstājusi savus nospiedumus pilsētas veidolā - seno kvartālu šaurās ieliņas, tempļi, teātri, pieminekļi.

Mēs dosimies pastaigā pa pilsētas centra vēsturisko daļu no Arheoloģijas muzeja (Ieejas biļetes ~5€) līdz Dievmātes Katedrālei Neatkarības laukumā. Ekskursijas laikā mēs apskatīsim sv. Nikolaja Jūras templi, katoļu baznīcu un Bulgārijas jūras kara flotes rezidenci, romiešu termas, kas būvētas 1. -2. gs un 17.gs.celto sv. Dievmātes baznīcu.

Brīvais laiks.

Nakts viesnīcā


4.DIENA

Brokastis.

Atpūta pie jūras

Dienas otrajā pusē dodamies ekskursijā uz Balčiku (Ieejas biļetes ~15€)

Balčika dibināta 6.gadsimtā un ar savu skaistumu ir apbūrusi daudzus romiešu dzejniekus un imperatorus. Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim pilsētas košāko pērli - Rumānijas karalienes Marijas pili Melnās jūras piekrastē. Tā ir celta leģendām vītā, ainaviskā vietā starp kalniem un jūru. Šeit jūs priecēs arhitektūras daudzveidība, terases, ūdenskritums, botāniskais dārzs ar tūkstots rozēm kā arī aizraujoša, otra lielākā kaktusu kolekcija pasaulē. Jums būs iespēja aplūkot restorānu “Kronis” ar fantastisko panorāmas skatu. Noteikti apciemosim Karalienes pieticīgo villu pils kompleksā, karalisko vīna darītavu un daudzus citus populārus kompleksa apskates objektus.

Karaliskā vīna dārziņa teritorijā tiek piedāvāts bezmaksas vietējās ziemeļaustrumu reģiona produkcijas degustācija, pēc vēlēšanās produkciju būs iespējams arī iegādāties .

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā


5.DIENA

Brokastis.

Brīvā diena pie jūras vai, pēcpusdienā, piedāvājam jums doties aizraujošā ekskursijā uz Madaras Nacionālo Vēstures un arheoloģisko rezervātu! (papildu samaksa 25 €, ieejas biļešu cena ~ 6 €).

Dosimies uz gleznaino Madaras plato, kas atrodas tikai 70 km no Varnas. Šī vieta apvieno unikālas dabas ainavas un vēsturiskos pieminekļus, kuriem ir vairāk kā tūkstots gadu . Šeit varēsiet apskatīt romiešu cietokšņa drupas, pagānu pili, Nimfas grotu un alas, kas senatnē bija pazīstamas visā antīkajā pasaulē. Aizsargājamās teritorijas centrā uz klints atrodas unikāls 3 metrus uz 3 metrus liels jātnieka bareljefs, kurš pasaulē ir pazīstams kā “Madaras jātnieks”,, tas ir kalts klintī 25 metru augstumā virs zemes. Madaras plato uzraksti grieķu valodā datējami ar 7. –8. gadsimtu. Ir vairākas zinātniskas versijas par pieminekļa rašanos. ,,Madaras jātnieks,, ir unikāls un vēsturiski nozīmgs objects, un 1979. gadā tas tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Šeit mums būs iespēja izbaudīt satriecošu panorāmu, foto ,kas šeit tiks uzņemti, kļūs par jūsu albuma lepnumu.

Pēc tam dosimies uz akmens mežu jeb kā to vēl sauc - “iedzītie akmeņi”. Šis unikālais dabas fenomens, kuram ir tikai viens analogs pasaulē, un arī tas atrodas Austrālijā, ir miniatūrs smilšu tuksnesis, kas nosēts ar akmens kolonnām, kuras sasniedz 12 metru augstumu. Uz virsmas redzamās kolonnas ir tikai to niecīgā daļa, jo akmeņi iedzīti zemē 100 metru dziļumā! Daudziem akmeņiem ir pārsteidzošas formas un nosaukumi, par godu tam, kam tie visvairāk līdzinās: kamielis, suns, vientuļš cilvēks, mazs tronītis, sēne, karavīrs, auglības akmens, ģimene, lielais tronis.

Atgriešanās viesnīcā, atpūta.

Nakts viesnīcā


6.DIENA

Brokastis.

Atpūta pie jūras vai ekskursija pēc vēlēšanās uz dienvidu piekrastes pilsētām Nesebru un Pomorie (papildu maksa - 35 €, Ieejas biļetes ~6€)

Mūsu gājēju ekskursija dosies pastaigā pa senās Nesebras vēsturisko centru. Nesebra viena no Bulgārijas pērlēm, tā atrodas klinšainā pussalā uz ziemeļiem no Burgasas. Nesebra tiek uzskatīta par vienu no senākajām apmetnes vietām Melnās jūras piekrastē . Aktīva tirdzniecība šeit ritēja jau 2.gs..Nesebra - četrdesmit baznīcu pilsēta. Pilsētas teritorijā ir izvietoti neskaitāmi vēstures un arhitektūras objekti, līdz ar to visa pilsēta ir iekļauta UNESCO aizsargājamo objektu sarakstā.

Laiks pusdienām

Pomorie pilsētā mēs apmeklēsim unikālu trākiešu kupola kapu, kurš atrodas zem kurgāna. Kapenes tiek datētas ar 2 — 4. gs.m.e. Tiek uzskatīts, ka tas kalpoja par bagātas Anhiāliešu ģimenes mauzoleju, kurā tika veikti pagānu reliģiskie rituāli.

Tālāk mēs dosimies, līdz jūras krastam, lai apbrīnotu brīnišķīgu renesanses arhitektūras pieminekli SvētāsGeorga vīriešu klosteris, 2.-3. gs marmora bareljefs ar trāķiešu jātnieka attēlu liecina, ka šajā vietā kādreiz atradās trāķiešu svētnīca. 7. gs, Bizantijas laikmetā, svētnīcas vietā tika uzcelts kristiešu klosteris.

Mūsu ekskursijas turpinājumā ielūkosimies specializētajā sāls muzejā, kurš ir vienīgais ne tikai Bulgārijā, bet arī visā Balkānu pussalā. Šeit mēs uzzināsims kā ražo sāli. Uzzinām par sālsūdens ezeru dziednieciskajām īpašībām un tiem, kas vēlēsies tiks piedāvāta iespēja iegādāties daudzveidīgo produkcija – sāli, ārstnieciskās dūnas un citas dabas veltes.

Atgriešanās viesnīcā ap vakariņu laiku.


7.DIENA

Brokastis.

Brīvā diena pie jūras

Nakts viesnīcā


8.DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana, došanās uz Bukaresti.

Lidojums Bukareste - Rīga (~15:10-17:40)

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!
Datums no/lidz Dienas Nosaukums Cena
05.08.2024
12.08.2024
8 d. Iegādājoties ekskursiju paketi 499 € pieprasīt
02.09.2024
09.09.2024
8 d. Iegādājoties ekskursiju paketi 499 € pieprasīt
02.09.2024
09.09.2024
8 d. Bez ekskursijas paketes iegādes 618 € pieprasīt
05.08.2024
12.08.2024
8 d. Bez ekskursijas paketes iegādes 668 € pieprasīt

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!