×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Uzbekistānas melones un Samarkandas plovs

Uzbekistāna
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Taškenta – Urgenča – Hiva – Buhāra – Kizilkuma tuksnesis – Smaraknada – Taškenta – Rīga

Apraksts

1. DIENA, SESTDIENA, 17.08.  RĪGA – TAŠKENTA

12.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 14.25 – 16.10 lidojums Rīga – Maskava. 20.45 – 02.45 lidojums  Maskava – Taškenta. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 18.08. TAŠKENTA

02.45 ielidojam Taškentā. Transfērs uz viesnīcu, lai nedaudz atpūstos. Vēlāk – Taškentas apskates ekskursija. Taškenta ir viena no lielākajām Centrālāzijas senajām pilsētām. Akmens pilsēta – tā to dēvē uzbekiešu valodā. Aplūkosim Khazrat-Imam kompleksu, tajā skaitā Barak-Khan medresi, Minor mošeju – jaunāko no mošejām. Tā veiksmīgi iekļaujas kopējā pilsētas ainavā. Chor – Su tirgus – pilsētas vizītkarte. Pusdienas nacionālajā restorānā, kurā tiks pasniegts tradicionalais Taškentas ēdiens “Narin” – kas sastāv no dažādu veidu gaļām, garšaugiem, dārzeņiem. Nakts viesnīcā Taškentā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 19.08. TAŠKENTA – URGENČA – HIVA

Agrās brokastis, transfērs uz lidostu. 07.40 – 09.00 lidojums Taškenta – Urgenča. Pārbrauciens uz Hivu. Hiva ir vismazākā no Uzbekistānas pilsētām un atrodas vistālāk no pārējās civilizācijas. To šodien uzskata par pilsētu - muzeju, kas interesanta ar to, ka savulaik bijusi kontrabandistu un vergu tirgotāju centrs. Hiva lepojas ar mozaīkām greznotām pilīm, daudzām medresēm, minaretiem un mošejām. Hivas vecpilsētā skatāma Mukkhamed-Amin un Alla Kuli medreses. Apmeklēsim arhitektūras kompleksu Ichan-Kala, ko dēvē par brīvdabas muzeju. Pusdienosim vietējā restorānā, šoreiz mūs cienās ar ar Hivas nacionālo delikatesi -“Shivit osh” - diļļu makaroniem. Shivit – tulkojumā nozīmē dilles. Šie zaļie makaroni tiek pasniegti kopā ar gaļu. Pēc pusdienām turpināsim iepazīšanos ar Hivas vēsturi un pieminekļiem. Tā kā šis ir garšu pasaulē, tad vakariņās baudīsim gaļas ruletes “Zarafshan”, kas tiek pasniegtas tikai Horezmā   (Hivā). Nakts viesnīcā Hivā.


4. DIENA, OTRDIENA, 20.08. HIVA – BUHĀRA

Garš, skaists pārbrauciens cauri Kizilkuma tuksnesim pa bijušo karavānu ceļu no Hivas uz Buhāru (~430 km). Kizilkuma tuksnesis ar smilšu kāpām, karstu sauli, ar saksauliem un kamieļērkšķiem, bet brauciens pa tuksnesi ir tā vērts. Pa ceļam pikniks. Brīvs laikas, lai iekārtotos viesnīcā, mazliet atpūstos. Vakariņas vietējā restorānā. Nakts viesnīcā Buhārā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 21.08. BUHĀRA

Pastaiga pa divus tūkstošus gadus veco Buhāru, kur dzīvojis dzejnieks Omārs Haijams un filozofs Avicenna. Poi Kalyan un Bolo Khauz kompleksi, Ismaila Samanides mauzolejs, Ulugbeka medrese – objekti, kas jāredz, viesojoties Buhārā. Galvenais Buhāras simbols - piecdesmit metru augstais Kalyan minarets paceļas virs pilsētas visā tā krāšņumā.  Kukeldash – viena no lielākajām Buhāras medresēm. Savdabīgais Lyabi-Hauz ansamblis – lielākais mākslīgais rezervuārs senajā Buhārā. Šodienas pusdienu ēdienkartē – uzbeku manti. Pēc pusdienām vēl pāris iespaidīgu būvju: Samanids mauzolejs – vissenākā ķieģelu būve Centrālajā Āzijā un Arku cietoksnis – neparasts cilvēku iztēles veidojums.  Neiztrūktošs ir austrumu tirgus apmeklējums ar garšvielu aromātiem, daudzveidīgiem augļiem. Pilsēta slavena ar zīda izstrādājumu darinājumiem un paklāju meistardarbiem. Pasaulē augsti novērtēti Uzbekistānas karakulādas izstrādājumi. Vakariņas. Viesnīca Buhārā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 22.08. BUHĀRA – GIJDUVAN – AYDARKUL EZERS

Šodien mēs apmeklēsim podniecības skolu, kuras īpašnieks ir Uzbekistānā augsti atzītais keramiķis Ališers Narzulajevs. Te piedalīsimies keramikas un izšūšanas meistarklasē, apmeklēsim Keramikas muzeju un Keramikas galeriju, piedalīsimies tradicionālās Gijduvan maizes cepšanas meistarklasē. Pēc  meistarklasēm, kur katrs varēs ņemt dalību, baudīsim pusdienas pie vietējā saimnieka. Garāks pārbrauciens pa Kizilkuma tuksnesi uz Aydarkul ezeru. Vakariņosim pie ugunskura, kur mums par godu dziedās akyn – tuksneša klejotājs, kazahu dzejnieks un dziedātājs. Nakts jurtās zem zvaigžņotām tuksneša debesīm. WC ārpus jurtas.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 23.08. AYDARKUL EZERS – SAMARKANDA

Rīta izjāde ar kamieļiem. Būs iespēja nopeldēties ezerā. Pikniks brīvā dabā. Pārbrauciens uz Samarkandu (~300 km). Iekārtošanās viesnīcā. Vakarpusē mūs jau gaidīs vietējais saimnieks, kurš mācīs un ierādīs mums Uzbekistānas plova pagatavošanas noslēpumus. Varēsim piedalīties plova gatavošanā. Vakariņās pašu gatavot plovs. Nakts viesnīcā Samarkandā.

8. DIENA, SESTDIENA, 24.08.  SAMARKANDA – TAŠKENTA

Samarkanda ir otra lielākā Uzbekistānas pilsēta un ir Romas, Atēnu un Babilonijas vecumā - aptuveni 2500 gadu sena. Senie arābu manuskripti piemin Samarkandu kā Austrumu pērli. Tās arhitektūras monumenti nozīmības un vērtības ziņā neatpaliek no Indijas, Ēģiptes un Itālijas meistardarbiem. Apmeklēsim slaveno Registāna laukumu, kurā atrodas Ulugbeka un Tillya Kari medreses. Pusdienas vietējā restorānā. Vēl pirkumi austrumu tirgū  un viesošanās Khovrenko vīna dārzā un vīna pagrabā ar Samarkandas vīna degustāciju. Transfērs uz vilciena staciju. 17.30 – 19.40 brauciens uz Taškentu. Atvadu vakariņas restorānā. Nakts viesnīcā Taškentā.

 9. DIENA, SVĒTDIENA, 25.08.  TAŠKENTA –  RĪGA

04.45 -  07.05 lidojums Taškenta – Maskava. 09.15 – 10.50 Maskava – Rīga

Ieteicamā literatūra lasīšanai pirms brauciena: Elvita Ruka. “Uzbekistāna. Starp zeltu un urānu”.CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

  • lidojuma biļete Rīga – Taškenta - Rīga, iekšējais pārlidojums un lidostu nodokļi;
  • transporta pakalpojumi;
  • Uzbekistānas vīzas izmaksas;
  • naktsmītnes 3* un 4*  viesnīcās divvietīgā istabā un jurtā tuksnesī, 7 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas; 
  • aprakstā minētās ekskursijas un meistarklases;
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējā gida pakalpojumi.


CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
  • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.
  • Piemaksa par vienvietīgu numuru: 150 EUR.
Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!