×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Sibīrijas pērle - Baikāla ezers un Burjatija

Krievija
jun. 2020
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Maskava – Irkutska – Aršana - Sludjanka – Baikāla senais dzelzceļš – Ļistvjanka – Mazā jūra – Tažeranskas stepe – Oļhonas sala – Irkutska – Maskava – Rīga

Apraksts

1. DIENA, TREŠDIENA, 17.06. RĪGA – MASKAVA – IRKUTSKA

Plkst. 18:45 tikšanās Rīgās lidostā un plkst. 20:45 lidojums Rīga – Maskava 22:25. 
Turpinājumā plkst. 01:05 lidojums Maskava – Irkutska, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, CETURTDIENA, 18.06. IRKUTSKA

Ap 11:50 ierašanās Irkutskā. Pēc formalitāšu nokārtošanas dosimies Irkutskas pilsētas apskatē. Tā ir Austrumsibīrijas lielākā pilsēta. Sākot ar 19. gadsimta otro pusi Irkutskā ieradušies revolucionāri, kas atstājuši iespaidu uz vietējo kultūru un attīstību. Savulaik pilsētā bijis viens trimdinieks uz katriem diviem vietējiem iedzīvotājiem. Pilsētai cauri plūstošā Angaras upe un pirmās pusdienas. Nakts viesnīcā Irktuskā.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 19.06.  IRKUTSKA – ARŠANA

Šodien ceļosim Sajānu kalnu virzienā, kur to pakājē Tunka ielejā atrodas burjatu ciemats - Aršana. Pirms tam piestāsim Baikāla ezera pašā dienvidu galā, no kura paveras plašs skats uz apkārtni. Ierodoties Aršanā – pārgājiens uz ūdenskritumu, kas izvietojies kalnos netālu no ciemata. Nakts Aršanas ciematā.

4. DIENA, SESTDIENA, 20.06. ARŠANA

Pēc brokastīm apmeklēsim budistu klosteri. Vietējais lama vairākas reizes nedēļā šajā klosterī vada procesijas.Šis ir viens no vistālāk uz ziemeļiem esošajiem budistu klosteriem pasaulē jeb kā vietējie to sauc – dacaniem. Tālāk dosimies uz tuvējo ciematu, kur būs iespēja izbaudīt minerālavotus. Baudīsim Burjatijas reģionu un tā dabu. Nakts Aršanas ciematā.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 21.06. ARŠANA – SLUDJANKA – ĻISTVJANKA

Pārbrauciens no Aršanas uz Sludjanku. Iekārtosimies tūristu vilcienā, kas kursē pa veco Baikāla dzelzceļu, lai dotos aizraujošā braucienā gar Baikāla ezera piekrasti. Šis dzelzceļš ir vēstures piemineklis un iekļauts Piebaikāla ainavu nacionālajā parkā. Brauciens ir patiess baudījums dabas mīļotājiem! Daudzie tuneļi, arkas un tilti sniedz papildus vērtību šim ceļa posmam. Vēlā pēcpusdienā sēdīsimies prāmī, šķērsosim Angaras upi. Nakts viesu namā Ļistvjankā.

6. DIENA, PIRMDIENA, 22.06. ĻISTVJANKA

Šodien plānota pastaiga pa gari gar ezera krastu izstiepušos Ļistvjanku. Kājām dosimies uz  Čerska klinti, no kura redzama Angāras upes izteka no Baikāla ezera. Pastaigu atsvaidzinās ne tikai svaigais ezera vējš, bet arī apskates vietas. Viena no tām – Baikāla muzejs, kura ekspozīcijas veltītas ezera izpētes vēsturei, tā dzīvnieku un augu valsts unikalitātei.  Muzeja odziņa – ņerpinārijs, šeit var redzēt ņerpas – Baikāla saldūdens roņus.  Pie ostas izstaigāsim zivju un suvenīru tirgu. Nakts viesu namā Ļistvjankā.

7. DIENA, OTRDIENA, 23.06. ĻISTVJANKA – MAZĀ JŪRA

Šodien pārbrauksim uz Baikāla piekrasti, kuru dēvē par Mazo jūru. Pa ceļam apmeklēsim iespaidīgo Talci brīvdabas muzeju. Pēc tam ceļosim ziemeļu virzienā un apstāsimies pie vietējā burjatu šamaņa, kurš sniedz atbildes uz dažādiem jautājumiem. Kā arī šeit būs apskatāmi burjatu mākslas darbi. Turpināsim ceļu jau cauri Tažeranskas stepei. Apstāsimies Sahuerta kalnā, lai meklētu neolīta laika klints zīmējumus, kas nav viegli pamanāmi. Vakars Mazajā jūrā ar iespēju nopeldēties +8 grādu vēsajā, bet atspirdzinošajā Baikāla ūdenī. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

 8. DIENA, TREŠDIENA, 24.06. TAŽERANSKAS STEPE

Tažeranskas stepe ir viena no maģiskākajām vietām Baikāla ezera krastos. Cilvēki to apdzīvoja jau 20000 gadu atpakaļ. Tās dabiskās robežas veido Angas upe dienvidos, Baikāla ezera piekraste ziemeļos un austrumos, kā arī Primorskas kalnu grēda rietumos. Ainava te ir vairāk  kā mistiska: augsti kalni ar klintīm un pāris lapegļu mežu pudurīši izkaisīti klinšainajās joslās. Neskatoties uz īpaši sauso klimatu, flora šeit ir daudzveidīga – bez stepei raksturīgajiem augiem, te sastopami arī alpīnās zonas pārstāvji. Interesants ir kopējās krievu-amerikāņu ekspedīcijas secinājums - Amerikas indiāņu senči nākuši no šī reģiona. Apmeklēsim seno Akmens spoku ieleju un Shebete kalnu. Šodienas kopējais kājām ejamais laiks ap 3 -4 stundām. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

9. DIENA, CETURTDIENA, 25.06. MAZĀ JŪRA – OĻHONAS SALA

Pēc brokastīm sēdīsimies prāmī, kas mūs pārvedīs uz Oļhonas salu. Kājām dosimies pastaigā pa Oļhonas salu, vēlāk pārbrauksim uz Hužiru. Būs iespēja aizstaigāt uz svēto Šamankas līci, kur atrodas Baltā Klints – Baikāla vizītkarte. Šī klints ir viena no nozīmīgākajām Āzijas svētvietām. Runā, ka Šamankas līcī ir vissskaistākās smilšu pludmales. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā. 

10. DIENA, PIEKTDIENA, 26.06. OĻHONAS SALA

Lai nokļūtu Oļhonas salas pašos ziemeļos  Hobojas zemesragā, ceļā dosimies ar bezceļam piemērotiem braucamajiem. Pa ceļam skatīsim gleznainās Sagan – Hužin jeb Trīs Brāļu klintis un Smilšu līci, kur atradās GULAGA nometne, līdz nokļūsim Hobojas zemesragā. Ja uzdrošināsieties doties augšup pa nogāzi, pavērsies ainava ar viļņiem, kas sašķīst pret zemesraga stāvajām klintīm. Pusdienas zem klajas debess. Nakts tūristu bāzē Oļhonas salā.

11. DIENA, SESTDIENA, 27.06. OĻHONAS SALA – IRKUTSKA

Garāks pārbrauciens no Oļhonas salas uz Irkutsku. Nakts viesnīcā Irkutskā.

 12. DIENA, SVĒTDIENA, 28.06. IRKUTSKA – MASKAVA – RĪGA

No rīta ap plkst. 10:30 brauciens uz Irkutskas lidostu un 13:00 lidojums Irkutska – Maskava, vēlāk 18:15 Maskava – Rīga, ap 19:55 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

 • lidojuma biļete Rīga – Irkutska – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes viesnīcās un tūristu bāzēs;
 • 10 brokastis, 9 pusdienas un 6 vakariņas;  
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • Krievijas vīza.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru – 450 EUR.

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!
Datums no/lidz Dienas Cena
17.06.2020
28.06.2020
12 d. 2355 € pieprasīt

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!