×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!


Mūsu tūristu drošība ir mūsu prioritāte! Mēs aktīvi sadarbojamies ar tūrisma operatoriem un uzņemošiem partneriem lai noskaidrotu aktuālāko informāciju par ieceļošanas un izceļošanas prasībām un par drošības pasākumiem, kas tiek piemēroti lidostās, lidojumu un transfēru laikā, kā arī viesnīcās.
Uzmanību! Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Turklāt noteikumi mainās ļoti strauji. Tāpēc pirms ceļojuma mēs stingri iesakām sazināties ar mums, kā arī pārbaudīt drošības prasības tās valsts oficiālajās mājas lapās, uz kuru dodieties.


ATGRIEŽOTIES NO CITĀM VALSTĪM:
 ⇒ Atgriežoties no citām valstīm jāievēro Slimību profilakses un kontroles centra noteikumi, t.i. jāievēro 10 dienu pašizolācija (ja SPKC mājas lapā vai likumā nav paradzēts izņemums)
 ⇒ Visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa www.covidpass.lv ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī jānorada anketā paredzētā informācija.
 ⇒ Ierodoties Latvijā, gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, jāuzrāda apliecinājums par negatīvu PCR COVID-19 testu, kas veikts ne ilgāk kā pirms 72 stundām. Bērniem līdz 11 gadu vecumam tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic.
 ⇒ No 17.marta un līdz 15.aprīlim atgriežoties Latvijā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, personai ir pienākums nekavējoties tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā veikt COVID-19 testu (lidostā Rīga). Ja tas nav iespējams, nekavējoties jādodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta un jāpaliek tur līdz brīdim, kad tests tiek veikts. 
Ja testa rezultāts negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu. Ja tests ir pozitīvs vai ja persona testu neveic vispār, persona nekavējoties dodas pašizolācijā/turpina izolāciju uz tūristu mītni no LIAA saraksta. Ceļotājam no personīgiem līdzekļiem jāsedz izdevumi par testa veikšanu, transportu, un uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumiem tūristu mītnē. Plašāka informācija šeit

JA DODATIES UZ TENERIFI:
 ⇒ Visiem pieaugušajiem un bērniem, kas ir vecāki par 6 gadiem, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Tenerifes lidostā, jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts.  
 ⇒ Visiem tūristiem, vismaz 48 stundas pirms iebraukšanas Spānijā jāaizpilda veselības veidlapa: www.spth.gob.es un jāsniedz savu personisko informāciju, jānosauc valstis, kuras tika apmeklētas pēdējo 14 dienu laikā, jānorāda tās viesnīcas adrese, kurā plānojat uzturēties Tenerifē. Aizpildot veidlapu tiks iegūts QR kods, kas vēlāk būs jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos.
 ⇒ Pirms došanās uz lidostu tūristiem jāaizpilda un jāizdrukā 2 eksemplāros (lidojumam turp un atpakaļ) divas SmartLynx Anketu par veselības stāvokli
 ⇒ Ieteicams lejupielādēt savā viedtālrunī lietotni RadarCOVID: iOSAndroid 
 
Tenerifes salā ir noteikti ierobežojumi un prasības. No 6 gadu vecuma publiskās vietās ārā un iekštelpās, sabiedriskajā transportā jānēsā sejas aizsegi, izņemot ēdot, dzerot vai sportojot. Jāievēro distance 1,5 metri. Tūristu mītnēs var tiks ierobežots apmeklētāju skaits telpā. Pludmalēs un baseinos maskas jālieto, ierodoties un pārvietojoties pa pludmales vai baseina zonu. Masku var noņemt, kad dodas peldēt un esot sauļošanās krēslā, ja tiek ievērota distance no citiem apmeklētājiem. Kanārijas salu pašvaldības ieviestie noteikumi cīņai ar COVID-19 pandēmiju (angliski)


JA DODATIES UZ ĒĢIPTI:
 ⇒ Visiem pieaugušajiem un bērniem, kas ir vecāki par 6 gadiem, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Ēģiptes lidostā, jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts.  
 ⇒ Visiem ceļotājiem (arī bērniem) pirms ierašanās Ēģiptē ir jāaizpilda Valsts veselības kartes veidlapa 
 ⇒ Visiem ceļotājiem jānoformē ceļojuma apdrošināšana
 ⇒ Pirms došanās uz lidostu lidojumiem ar SmartLynx tūristiem jāaizpilda un jāizdrukā 2 eksemplāros (lidojumam turp un atpakaļ) Anketu par veselības stāvokli 

Ēģiptē sejas aizsargmaskas ir obligātas vairākās vietās - restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā. Par noteikumu neievērošanu likumsargiem ir tiesības uzlikt naudas sodu 50 EGP apmērā. 
Ēģiptē, ja pasažierim rodas COVID-19 vīrusa simptomi (drudzis, elpas trūkums, klepus) vai simptomi, kas norāda uz šo slimību, piemēram, garšas un smaržas zudums, drebuļi, iekaisis kakls, caureja vai vemšana, viņam nekavējoties jāinformē viesnīcas pārstāvis. Ēģiptes valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19  slimnieka ārstēšanu tikai valsts slimnīcā un segt papildus izdevumus par izmitināšanu (tikai ar COVID-19 saslimušajai personai. Ģimenes locekļu izdevumi netiks segti). Atgriešanās atpakaļ Latvijā būs tūristu atbildība.JA DODATIES UZ APVIENOTIEM ARĀBU EMIRĀTIEM (DUBAIJA):

 ⇒ Visiem pieaugušajiem un bērniem, kas ir vecāki par 12 gadiem, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Dubaijas lidostā, jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts. Nepieciešama drukāta testa rezultāta kopija angļu valodā, digitālās kopijas netiks pieņemtas.
 ⇒ Visiem tūristiem, ierodoties Dubaijā, būs jānokārto otrais COVID-19 tests un jāizolējas savā viesnīcā līdz testa rezultāti ir gatavi un jāparaksta attiecīgā apņemšanās? iesakām jau iepriekš izdrukāt un aizpildīt formu Procedure Declaration
 ⇒ Ierodoties AAE, jāuzrāda naktsmītnes rezervācijas apstiprinājums (vaučers) un biļetes atpakaļlidojumam
 ⇒ Visiem tūristiem jāaizpilda Veselības deklarācijas veidlapa. Iesakām jau iepriekš izdrukāt un aizpildīt veidlapu: Health Declaration Form
 ⇒ Ierodoties Dubaijā, mobilajā tālrunī ir obligāti jāinstalē lietotne COVID19 - DXB: iOSAndroid 
 ⇒ Nepieciešama apdrošināšanas polise (jāsedz ar COVID-19 saistītās izmaksas)

 
JA DODATIES UZ TURCIJU:
 ⇒ Visiem pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Turcijas lidostā jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts.
 ⇒ Visiem ceļotājiem ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa Traveler Entry Form. Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļojot Turcijā un viesnīcā. 


JA DODATIES UZ MALDĪVU SALĀM:

 ⇒ Tūristiem, ierodoties Maldīvu salās, līdzi jāņem izdrukāts viesnīcas rezervācijas dokuments (vaučeris). Bez tā, tāpat kā bez citiem nepieciešamiem dokumentiem, tūristus valstī neielaidīs.
 ⇒ Pasažieriem no viena gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne vairāk kā 96 stundas pirms izlidošanas no Rīgas/Viļņas lidostas. 
 ⇒ Visiem tūristiem ne agrāk kā 24 stundas iepriekš pirms ierašanās Maldīvu salās ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu
 
 ⇒  Ieteicams mobilajā tālrunī instalēt lietotni TraceEkee
 
 ⇒ Tūristiem kas atpūšas viesu namos, 72 stundas  pirms izlidošanas no Maldīvu salām, ir nepieciešams veikt papildu COVID-19 PCR testu. Testa izmaksas ir 100-200 USD/pers.SVARĪGI! PAR COVID-19 TESTIEM: 

 ⇒ Testa rezultātiem jābūt angļu valodā 
 ⇒ Testa derīguma termiņš tiek aprēķināts no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts. Kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm.  
 ⇒ Testa rezultātā nepieciešams norādīt: ceļotāja vārds uzvārds, personas kods, pases vai ID numurs, testa veikšanas laiks un datums, labrotorijas identifikācija un kontaktinformācija, izmantotā testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts. !!Ceļošanai uz Ēģipti, Turciju un AAE kā ceļošanas dokuments ir derīga tikai pase, tātad testā jānorāda pases dati. 
 ⇒ Testa rezultāti ir jāņem ceļojumā līdzi drukātā veidā. !!Ēģiptei testa rezultātam ir jābūt orģinālam dokumentam ar zilo zīmogu un daktera parakstu vai ar QR kodu. Reģistrējoties testam klientam ir jānoskaidro, vai klīnika spēs nodrošināt nepieciešamās prasības.  
 ⇒ Korekta testa veikšana ir klientu atbildība. Pasažieri, kuri nevares uzrādīt negatīvu COVID-19 testa rezultātu, netiks ielaisti lidmašīnā.


 

CEĻOŠANA CAUR LIETUVU VAI IGAUNIJU:

 ⇒ Ceļojot caur Lietuvu: Ceļojot tranzītā caur Lietuvu ir nepieciešams COVID–19 tests. Pavadot tranzītā caur Lietuvu līdz 12 stundām, nav nepieciešams aizpildīt NPHC veidlapu, paliekot Lietuvā - ir jāaizpilda.
Vairāk informācijas ŠEIT
 ⇒ Ceļojot caur Igauniju: Ceļōjot tranzītā caur Igauniju ir nepieciešams COVID–19 tests. Izņēmuma gadījums, kad tests nav jāveic: tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu. Vairāk informācijas ŠEIT
Tallinas lidostā nejauši izvēlētajiem pasažieriem var pārbaudīt temperatūru un veikt COVID-19 testu. Informācija par drošības prasībām lidostā atrodama ŠEIT