×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

DROŠA CEĻOŠANAMūsu tūristu drošība ir mūsu prioritāte! Mēs aktīvi sadarbojamies ar tūrisma operatoriem un uzņemošiem partneriem lai noskaidrotu aktuālāko informāciju par ieceļošanas un izceļošanas prasībām un par drošības pasākumiem, kas tiek piemēroti lidostās, lidojumu un transfēru laikā, kā arī viesnīcās.
Uzmanību! Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Turklāt noteikumi mainās ļoti strauji. Tāpēc pirms ceļojuma mēs stingri iesakām sazināties ar mums, kā arī pārbaudīt drošības prasības tās valsts oficiālajās mājas lapās, uz kuru dodieties.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA TENERIFĒ

⇒ Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne agrāk par 72 stundām pirms ierašanās Tenerifes lidostā vai arī RAT-antigēn tests ne agrāk par 48 stundām pirms ierašanās Tenerifes lidostā. 
Tests nav jāveic personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Tenerifē, kā arī personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā), ka ir izslimojusi ar COVID-19 . No 2022. gada 1. februāra ceļošanai Eiropas Savienībā būs derīgs vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka personai kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas ir pagājušas ne vairāk kā 270 dienas. Ja ir pagājušas vairāk kā 270 dienas - ir vajadzīga trešā vakcīna (revakcinācija)
⇒ Visiem ceļotājiem, arī bērniem, pirms došanās uz Tenerifi ne agrāk kā 48 stundas pirms iebraukšanas valstī, jāaizpilda veselības veidlapa spth.gob.es. Aizpildot veidlapu būs jāaugšupielādē pierādījums par negatīvu testu vai izslimošanas/vakcinācijas sertifikāts. Pēc veidlapas aizpildīšanas, ceļotājam tiks piešķirts QR kods, kas būs jāuzrāda drukātā vai digitālā veidā. 
 Ceļotājiem ierodoties Tenerifē pēc nejaušības principa var likt nākamo 48 stundu laikā veikt PCR testu. Testa rezultāts būs jāiesniedz atbildīgajām varas iestādēm. Par testu ceļotājiem būs jāmaksā par saviem līdzekļiem. Ceļotājiem, kuriem, tiek likts veikt PCR testu tiks sniegta rakstiska informācija par drošības prasību ievērošanu.
⇒ Visu tūristu drošībai visās Tenerifes viesnīcās būs nepieciešams uzrādīt ES Covid sertifikātu, lai izmantotu viesnīcas, restorānus, SPA centrus, sporta zāles un citas publiskas vietas.
⇒ Personām kurām nav vakcinācijas/izslimošanas sertifikāts ir jāveic PCR/RAT tests un jāsaņem negatīvs rezultāts (nevakcinētiem tūristiem no 12 g.v. jāveic PCR/RAT tests ik pēc 48 stundām).


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA GRIEĶIJĀ
⇒ Bērniem, kuri nav sasnieguši 5 gadu vecumu, nav nepieciešams uzrādīt sertifikātu un nav jāveic tests.
⇒ Nevakcinētām personām ir jāuzrāda Covid-19 PCR vai antigēnu negatīvs testēšanas sertifikāts angļu valodā. PCR tests jāveic pēdējo 72 stundu laikā, vai ātro antigēnu tests jāveic pēdējo 24 stundu laikā pirms ieceļošanas.
⇒ Ja persona ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ieceļošanas, var ieceļot Grieķijā, uzrādot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu angļu valodā ar QR kodu. Ja ir pagājušas vairāk kā 270 dienas ir vajadzīga revakcinācija. 
⇒ Pārslimojušām covid personām dokumentāri jāpierāda (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā PCR testa ir pagājušas, ne mazāk kā 14 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ieceļošanas.


 DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA BULGĀRIJA
⇒ Bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, nav nepieciešams uzrādīt sertifikātu un nav jāveic tests.
⇒ Nevakcinētajiem ir jāuzrāda Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk par 72 stundām pirms ieceļošanas, vai negatīvs RAT antigēna testa rezultāts, kas veikts ne agrāk par 48 stundām pirms ieceļošanas (angļu valodā+QR code, elektroniskā vai papīra formātā) (Testa rezultātā jābūt norādītam arī vārdam, uzvārdam, testa metodei latīņu transkripcijā, kā arī tūrista dzimšanas datumam).
⇒ Ja persona ir saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 un kopš pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas ir pagājušas vismaz 15 dienas, tad uzrādot vakcināciju apstiprinošu dokumentu (digitālais sertifikāts www.covid19sertifikats.lv) persona ir atbrīvota no prasības uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu.
⇒ Personām, kuras ir izslimojušas ar Covid-19, medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona pēdējo 11 līdz 180 dienu laikā ir izslimojusi ar Covid-19 un var to apliecināt ar digitālo sertifikātu.
⇒ Ja bērns nav ierakstīts vienā no vecāku pasē, tad obligātā prasība kopā ar bērna pasi uzrādīt dzimšanas apliecības oriģinālu vai tās notariāli apstiprinātu kopiju.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA TURCIJĀ
⇒ Bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, nav nepieciešams uzrādīt sertifikātu un nav jāveic tests.
⇒ Nevakcinētajiem ir jāuzrāda Covid-19 PCR vai antigēnu negatīvs testēšanas sertifikāts angļu valodā. PCR tests jāveic pēdējo 72 stundu laikā, vai ātro antigēnu tests jāveic pēdējo 48 stundu laikā pirms ieceļošanas.
⇒ Ja persona ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ieceļošanas, var ieceļot Turcijā, uzrādot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu angļu valodā ar QR kodu.  
⇒ Pārslimojušiem covidu ir dokumentāri jāpierāda (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā PCR testa ir pagājušas, ne mazāk kā 28 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ieceļošanas.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA KIPRĀ
⇒ Negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ielidošanas vai antigēnu tests, veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms ielidošanas, angļu val+QR code., elektroniskā vai papīra formātā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.
Pasažieriem, kas ceļo uz Kipras Republiku, pēc ierašanās Kipras lidostās obligāti ir jāveic COVID-19 PCR tests. COVID-19 PCR testa izmaksas pēc ierašanās lidostā jāapmaksā pašiem pasažieriem (Larnakas lidostā 15 EUR par testu personai). Bērniem līdz 6 gadu vecumam tests nav jāveic. (Iespējams, ka tūristiem Larnakas lidostā selektīvā kārtā tiks piedāvāts veikt testu).
⇒  Negatīvs tests nav jāuzrāda personām, kas pēdējo 11-180 dienu laikā bet ne ilgāk ir pārslimojuši ar COVID-19 un var to apliecināt ar digitālo sertifikātu.
⇒ Ja persona ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ieceļošanas, var ieceļot Turcijā, uzrādot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu angļu valodā ar QR kodu.  
⇒ OBLIGĀTA elektroniskās veidlapas aizpildīšana (ne agrāk par 48 h pirms izlidošanas; atsevišķi katrai personai). The Passenger Flight Pass ar QR-code apstiprinājums būs jāuzrāda Rīgas lidostā veicot registrāciju, iekapšana lidmašīnā bez QR koda apstiprinajuma tiks atteikta.
⇒  Ja bērns nav ierakstīts vienā no vecāku pasē, tad obligātā prasība kopā ar bērna pasi uzrādīt dzimšanas apliecības oriģinālu vai tās notariāli apstiprinātu kopiju.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA GRUZIJĀ
⇒ Negatīvs Covid-19 PCR tests (veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas) angļu vai krievu val., papīra formātā. Visām personām, kas vecākas par 10 gadiem.
⇒ Ierodoties valstī ar Covid-19 PCR testu, nepieciešams uzrādīt reģistrēšanās formas apstiprinājumu (sadaļa: Conditions of entry for non-vaccinated visitors).
⇒ Negatīvs Covid-19 PCR tests nav jāuzrāda personām, kuras var uzrādīt oficiālu dokumentu par pilnu vakcinācijas kursa iziešanu (2 dozas) ar Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V, Sinopharm, Sinovac vakcīnām vai arī par 1 Jansen (Johnson & Johnson) vakcīnas devas saņemšanu pret Covid-19, un minētajam vakcinācijas kursam jābūt pabeigtam ne agrāk par 15 dienām pirms ierašanās Gruzijā. Jāuzrāda Covid-19 sertifikāts – papīra vai digitāla formātā.
⇒ Personas, kuras iepriekš ir pārslimojušas COVID-19 (pēdējo 100 dienu laikā) un ir saņēmušas 1 vakcīnas devu (no apstiprināto vakcīnu saraksta) ne agrāk par 14 dienām pirms ierašanās Gruzijā, tiks pielīdzinātas pilnībā vakcinēto kategorijai. Jāuzrāda pozitīvs Covid-19 PCR tests un apliecinājums par vakcīnas devas saņemšanu - Covid-19 sertifikāts papīra vai digitāla formātā.

Atgriežoties no Gruzijas uz Latviju:
⇒  Vakcinētiem/ pārslimojušiem tests pirms atgriešanās – NAV JĀVEIC; Tests ielidojot Latvijā – NAV JĀVEIC; Pašizolācija – NAV JĀIEVĒRO!
⇒  Pārējie - Tests pirms atgriešanās – IR JĀVEIC. Negatīvs PCR tests, kas veikts ne ātrāk kā 72 h pirms izlidošanas, vai RAT antigēna tests (Covid-19), kas veikts kūrortā ne ātrāk kā 48 h līdz izlidošanai (angļu val., 28,00€ - 75,00€, testu veikšana – kūrortu laboratorijās).
Tests ielidojot Latvijā – NAV JĀVEIC. Pašizolācija – NAV JĀIEVĒRO, ja kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju vairs nepārsniedz 75, ja pārsniedz, tad pašziolācija IR un ilgst 10 dienas. Pašizolāciju drīkst pārtraukt, ja persona veic PCR testu septītajā dienā pēc atgriešanās un testa rezultāts ir negatīvs. Rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā. Pašizolācijas nosacījumi bērniem tādi paši, kā viņu pavadošām personām.

DROŠĪBASNODROŠINĀŠANA PORTUGĀLĒ - MADEIRĀ
⇒ Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne agrāk par 72 stundām pirms ierašanās Madeiras lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. 
Tests nav jāveic personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Madeirā, kā arī personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā), ka ir izslimojusi ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā testa ir pagājušas, ne mazāk kā 11 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ierašanās Madeirā. 
 Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecumam 12h līdz 48h laikā pirms ierašanās Portugālē, ir jāaizpilda FCS veidlapa. Aizpildot veidlapu būs jāaugšupielādē pierādījums par negatīvu testu vai izslimošanas/vakcinācijas sertifikāts. Pēc veidlapas aizpildīšanās katram ceļotājam tiks ģenerēts QR kods, kurš ir jāsaglabā viedtālrunī un būs jāuzrāda lidostā.

 

DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA ZANZIBARĀ
⇒ Visiem pasažieriem no 5 gadu vecumam jāveic Covid-19 PCR testu ne ātrāk kā 96 stundas pirms ierašanās Zanzibāras lidostā.
⇒ Tūristiem, kas dodas uz Zanzibāru, ir jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, kuru iesakām izdrukāt un aizpildīt pirms ceļojuma.
⇒ Katram tūristam, dodoties uz Zanzibāru, ir obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā, kuru ir iespējams noformēt pie mums.

DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA MAURĪCIJAS SALĀS
⇒ Visiem pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Maurīcijas salas. PCR tests ir jāveic visiem gan zīdaiņiem, gan bērniem, gan vakcinētajiem! Maurīcijas salās tiks ielaistas un drīkst uzturēties TIKAI personas, kuras ir saņēmušas pilnu vakcināciju pret COVID-19.
⇒ Izņēmums - bērni līdz 18 (17,99) gadu vecumam (otrajai vakcīnas devai ir jābūt saņemtai vismaz 2 nedēļas pirms ierašanās Maurīciju salās, savukārt, Johnson & Johnson Janssen vakcīnas devai ir jābūt saņemtai vismaz 28 dienas pirms ierašanās Maurīciju salās). 
⇒ Izslimojušām personām jāiesniedz oficiāla izziņa, ka persona ir izslimojusi un atveseļojusies, kā arī apliecinājums par vakcināciju ar vienu Astra Zeneca, Covaxin, Moderna, Pfizer-Biontech, Sinovac, Sinopharm vai Sputnik V devu - vismaz 14 dienas pirms ierašanās Maurīcijas salās vai Janssen 1 vakcīnas deva – vismaz 28 dienas pirms ierašanās Maurīcijas salās.
⇒ Visiem tūristiem, kas dodas uz Maurīcijas salām, ir jāaizpilda ceļotāju veidlapa, kuru jaizdrukā un jaaizpilda pirms ceļojuma.
⇒ Katram tūristam, dodoties uz Maurīcijas salām, ir obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā,
kuru ir iespējams noformēt pie mums.
⇒ Ierodoties viesnīcā visiem tūristiem ir nepieciešams veikt bezmaksas viesnīcas nodrošinātu (RAT) antigēnu tests: ja tas ir negatīvs, tūristi var turpināt savu atpūtu, ja tas ir pozitīvs, tūrists tiks izolēts kūrortā vai slimnīcā (atkarīgs no situācijas). Ceļojuma piektajā dienā visiem tūristiem obligāti jāveic atkārtots viesnīcas nodrošināts bezmaksas (RAT) antigēnu tests.


 

DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA SEIŠELU SALĀS
⇒ Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas.
⇒ Visiem tūristiem pēc negatīva testa saņemšanas ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu pirms došanās uz Rīgas lidostu. Aizpildot ceļotāja veselības deklarāciju, ir nepieciešams augšupielādēt dokumentu, kas apstiprina negatīvo COVID-19 testa rezultātu; augšuplādēt personas fotogrāfiju; norādīt lidojuma informāciju un viesnīcas adresi, kurā plānojat palikt; veikt samaksu par aizpildīto veidlapu (pieaugušajiem - 10 EUR/Pers., bērniem - virs 12 gadiem 5,40 EUR/pers.). Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks nosūtīts kods, ko lūdzam ņemt līdzi uz lidostu printētā veidā! Veicot reģistrēšanos lidostā, būs nepieciešams uzrādīt izdrukātu un apstiprinātu Seišelu salas veselības veidlapas kodu.
⇒ Seišelu salas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem, kas saistīti ar inficēšanos ar COVID-19 gadījumā. Līdz ar to, ikvienam tūristam in NEPIECIEŠAMS iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz medicīniskās, uzturēšanās un atgriešanās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā kuru ir iespējams noformēt pie mums.
⇒ Transfērus uz viesnīcām veic sertificēti pārvadātāji. Ceļotājiem nav ļauts izmantot publisko sabiedrisko transportu.
⇒ Ceļotājiem ar respiratorās saslimšanas simptomiem kā klepus, iesnas, drudzis vai elpas trūkums tiks nodrošināts veselības aprūpes serviss. Gadījumā, ja tiks konstatēta inficēšanās ar COVID-19, ceļotājs tiks izolēts speciālā izmitināšanas vitā līdz izveseļosies. Visas izmaksas sedz pats ceļotājs.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA DOMINIKĀNAS REPUBLIKĀ
⇒ Ierodoties lidostā, tūristiem var tikt veiktas ātrās COVID-19 pārbaudes. Parbaudes netiks veiktas bērniem līdz 5 gadu vecumam, cilvēkiem, kuri ir pilnībā vakcinēti (vismaz 3 nedēļas pēc otrās vakcinācijas) un cilvēkiem, kuriem PCR tests ir veikts vismaz 72 stundas iepriekš līdz ierašanās Dominikānas Republikā.
⇒ Visiem ceļotājiem ir jāaizpilda elektroniskā veidlapas forma. Pasažieriem veidlapa jāaizpilda 2 reizes: viena par iebraukšanu un otra par izbraukšanu. Tiks ģenerēti divi dažādi QR kodi.Aicinām ceļotājus visus dokumentus, testa rezultātus, covid sertifikātu ņemt līdzi drukātā papīra formātā.
Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.
Apdrošināšanu varat noformēt pie mums uz vietas birojā, rakstot uz atlantic@atlantic.lv vai zvanot uz +371 29991991 vai +371 67220505.