×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

DROŠA CEĻOŠANAMūsu tūristu drošība ir mūsu prioritāte! Mēs aktīvi sadarbojamies ar tūrisma operatoriem un uzņemošiem partneriem lai noskaidrotu aktuālāko informāciju par ieceļošanas un izceļošanas prasībām un par drošības pasākumiem, kas tiek piemēroti lidostās, lidojumu un transfēru laikā, kā arī viesnīcās.
Uzmanību! Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Turklāt noteikumi mainās ļoti strauji. Tāpēc pirms ceļojuma mēs stingri iesakām sazināties ar mums, kā arī pārbaudīt drošības prasības tās valsts oficiālajās mājas lapās, uz kuru dodieties.

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ:
  no zema riska valsts (ES, EEZ,  trešās valstis) no augsta riska valsts 
(ES, EEZ)
no augsta riska valsts 
(ārpus ES, EEZ)
no īpaši augsta 
riska valsts

VAKCINĒTI un PĀRSLIMOJUŠI  (ir elektronisks sertifikāts vai apstiprinājums papīra formātā)

 covidpass.lv aizpildīšana VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 Tests pirms iebraukšanas Latvijā  NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 Tests pēc iebraukšanas Latvijā  NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 Pašizolācija NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS VAJADZĪGS

PĀRĒJIE (NEVAKCINĒTI un NEPĀRSLIMOJUŠI)

 covidpass.lv aizpildīšana VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 Tests pirms iebraukšanas Latvijā  VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 Tests pēc iebraukšanas Latvijā  NAV VAJADZĪGS NAV VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 Pašizolācija NAV VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS VAJADZĪGS
 * Vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecina tikai sadarbspējīgs ES sertifikāts - vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājums (viedierīcē vai izdrukāts).  Pārslimošanas apliecinājums ir derīgs 11 līdz 180 dienu kopš saslimšanas sākuma. Ja personas rīcībā nav šāda sertifikāta, uz to attiecas uz nevakcinētām vai nepārslimojušām personām attiecināmas prasības. 

 * Var veikt šādu testu: PCR tests 72 h pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļošanas Latvijā vai antigēna testu 24 h pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļošanas Latvijā. No testu prasības atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam.


Lai arī saskaņā ar Ministru Kabineta 2021.gada 20.oktobra rīkojumu Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija un stingrs "lokdauns", attiecībā uz ceļošanas iespējām papildu ierobežojumi šobrīd nav ieviesti. Doties ārzemēs un atgriezties no ceļojumā drīkst ievērojot augstāk minētus noteikumus. 
Vēršam Jūsu uzmanību, ka 21.oktobra līdz 15.novembrim ir izsludināti stingri personu pārvietošanās ierobežojumi, proti no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 visām personām ir jāuzturas savā dzīvesvietā. Personām, kuras ieceļo Latvijā no ārvalstīm un dodas uz savu dzīvesvietu vai dodas uz lidostu drīkst pārvietoties, taču līdzi jābūt līdzi - aizpildītām pašapliecinājumam, lidojuma biļetei un pasei/ID kartei. 


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA TENERIFĒ

  ⇒ Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne agrāk par 72 stundām pirms ierašanās Tenerifes lidostā vai arī RAT-antigēn tests ne agrāk par 48 stundām pirms ierašanās Tenerifes lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. 
Tests nav jāveic personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Tenerifē, kā arī personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā), ka ir izslimojusi ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā testa ir pagājušas, ne mazāk kā 11 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ierašanās Tenerifē. 
  ⇒ Visiem ceļotājiem, arī bērniem, pirms došanās uz Tenerifi ne agrāk kā 48 stundas pirms iebraukšanas valstī, jāaizpilda veselības veidlapa spth.gob.es. Aizpildot veidlapu būs jāaugšupielādē pierādījums par negatīvu testu vai izslimošanas/vakcinācijas sertifikāts. Pēc veidlapas aizpildīšanas, ceļotājam tiks piešķirts QR kods, kas būs jāuzrāda drukātā vai digitālā veidā. 
  ⇒ Atrodoties Tenerifē mobilajā tālrunī ir obligāti jāinstalē lietotne Radar COVID, publiskās vietās obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi, sabiedriskās vietās jāievēro droša 2 metru distance.
  ⇒ Ceļotājiem ierodoties Tenerifē pēc nejaušības principa var likt nākamo 48 stundu laikā veikt PCR testu. Testa rezultāts būs jāiesniedz atbildīgajām varas iestādēm. Par testu ceļotājiem būs jāmaksā par saviem līdzekļiem. Ceļotājiem, kuriem, tiek likts veikt PCR testu tiks sniegta rakstiska informācija par drošības prasību ievērošanu.

 

DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA ĒĢIPTĒ
  ⇒ Visiem ceļotājiem no 6 gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne agrāk par 72 stundām pirms ierašanās Ēģiptes lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formātā, angļu valodā. 
Tests nav jāveic personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Ēģiptē. Personām, kuras ir izslimojušas ar COVID-19, IR JĀVEIC PCR tests pirms ierašanās Ēģiptē!
  ⇒ Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Ēģipti, ir jāaizpilda deklarācijas veidlapa.
  ⇒ Atrodoties Ēģiptē publiskās vietās obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi, sabiedriskās vietās jāievēro droša 2 metru distance.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA PORTUGĀLĒ - MADEIRĀ
  ⇒ Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne agrāk par 72 stundām pirms ierašanās Madeiras lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. 
Tests nav jāveic personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Madeirā, kā arī personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā), ka ir izslimojusi ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā testa ir pagājušas, ne mazāk kā 11 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ierašanās Madeirā. 
  ⇒ Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecumam 12h līdz 48h laikā pirms ierašanās Portugālē, ir jāaizpilda FCS veidlapa. Aizpildot veidlapu būs jāaugšupielādē pierādījums par negatīvu testu vai izslimošanas/vakcinācijas sertifikāts. Pēc veidlapas aizpildīšanās katram ceļotājam tiks ģenerēts QR kods, kurš ir jāsaglabā viedtālrunī un būs jāuzrāda lidostā.
  ⇒ Ceļotājiem, kas ierodas Madeiras lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
  ⇒ Atrodoties Madeirā sabiedriskās vietās jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi, jāievēro droša 2 metru distance.


DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA TURCIJĀ
  ⇒ Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecuma jāveic COVID-19 PCR tests ne agrāk par 72 stundām pirms ierašanās Turcijas lidostā vai arī RAT-antigēn tests ne agrāk par 48 stundām pirms ierašanās Turcijas lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. 
Tests nav jāveic personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā, kā arī personai, kura var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā), ka ir izslimojusi ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā testa ir pagājušas, ne mazāk kā 11 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ierašanās Turcijā. 
  ⇒ Visiem ceļotājiem no 2 gadu vecuma 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form). Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā.