×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Gruzija virs mākoņiem – Līgo nezināmajā Tušetijā

Gruzija
jun. 2020
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Tbilisi – Tušetija – Signagi – Boržomi – Akhalcihe – Vardzija – Mcheta – Tbilisi – Rīga

Apraksts

1. DIENA, SVĒTDIENA, 21.06. RĪGA– TBILISI

21:30 pulcēšanās lidostā.
23:25 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, PIRMDIENA, 22.06. TBILISI – TELAVI

03:25 ierodamies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm, pāri gleznainai Gombori kalnu pārejai, dosimies uz Kahetijas galvaspilsētu Telavi. Cinandali muiža pārsteidz visus ar savu „brīnumainu dārzu”, pili un lieliskiem skatiem, kas paveras uz Alazani ieleju. Pusdienosim pie vīndara, degustējot garšīgos gruzīnu ēdienus, klausīsimies gruzīnu dziesmu un tostu ansambļa uzstāšanos. Nakts viesnīcā Telavi.

3. DIENA, OTRDIENA, 23.06. TELAVI – KVEMO ALVANI – OMALO

Agri no rīta ar džipiem cauri Abano pārejai ( 2900 m v.j.l.), dosimies uz Tušetiju, kas atrodas Kahetijas reģiona ziemeļos. Vēsturiski šeit dzīvojusi etnogrāfiskā grupa – tušini. Tušetija ir ideāla vieta visiem, kuriem patīk neskarta daba, kalnu serpentīni. Austāk par mākoņiem, mūs uzvedīs profesionālie džipu vadītāji. Pēc piknika dabā, dosimies uz Augšējo Omalo, kur svinēsim Līgo vakaru. Nakts viesu mājā Omalo ciematā.

4. DIENA, TREŠDIENA, 24.06. OMALO – ŠENAKO – DIKLI – OMALO

Džipi mūs nogādās kalniešu ciemtos ar viduslaiku sargtorņiem. Šeit nodarbojas ar aitkopību, iespējams, ka satiksim dažus no ganāmpulkiem, kas tiek pārdzīti no vienām ganībām uz otrām. Vērosim kalniešus, viņu mieru, vēl nesabojāto ar lielpilsētas “labumiem”. Šenako ir zināmā Mimino dzimtās vietas. Pastaigāsimies pa kalnu nogazēm, baudīsim neskarto dabu. Pusdienas. Atgriezīsimies Omalo. Vakariņas un nakts viesu mājā.

5. DIENA, CETURTDIENA, 25.06. OMALO – DARTLO

Izaicinājuma diena. Zirgu mugurā dosimies nelielā pastaigā (12 km, 2 stundas) uz Dartlo - ciemu augstu kalnos. Ziemas laikā šeit paliek tikai viens iedzīvotājs, pārējie dodas uz ieleju, lai pārziemotu. Atradīsim skaistu piknika vietu. Mācīsimies gatavot šašliku kalniešu gaumē. Apskatīsim kopienas vecajo akmens krēslus, senās svētvietas. Atgriežamies Omalo ciemā, vakariņas un nakts viesu mājā. (Ja bail no zirgiem, varēs doties ceļojumā ar džipiem).

6. DIENA, PIEKTDIENA, 26.06. OMALO - SIGNAGI

Pēc brokastīm dosimies uz Signagi – mīlestības pilsētu. Apskatīsim Nekresi klosterī. No šī klostera sākās kristietības izplatīšanās Gruzijā, klostera kompleksā atrodas visvecākā Gruzijas baznīca. Pēc garā pārbrauciena no kalniem, atvilksim elpu piemākslīgi veidotā Ilji ezera. Ezera krasti ir labiekārtoti atpūtai un izklaidēm. Nakts viesnīcā Signagi.

7. DIENA, SESTDIENA, 27.06. SIGNAGI – BODBE – TBILISI

Šodien dosimies Signagi pilsētas apskatē. Šī pilsēta tiek dēvēta par mīlestības pilsētu, to ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem. Pēcpusdienā apskatīsim 9 gs. būvēto un ciprešu ieskauto Bodbes klosteri (9. gs.), kur apglabātas Sv. Nino mirstīgās atliekas. Sv. Nino, Dieva uzrunāta, tālajā 4. gadsimtā no Kapadokijas atnesa Gruzijā kristietību. Atgriežamies Tbilisi. Brīva atpūta vakarā ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 28.06. TBILISI – BORŽOMI  AKHALCIHE  VARDZIJA

Brokastis. Pārbrauciens uz Gruzijas austrumiem - Boržomi kūrortu. Kūrortpilsēta Boržomi pamazām  atgūstas  no aizmirstības.  Šajā apvidū plūst ārstnieciskais un gardais minerālūdens. Tā ūdeņi pārsteidz ar savu mūžam mainīgo krāsu un dziednieciskām spējām. Boržomi avotu un Harauguļas nacionāla parka apmeklējums (iespēja iedzert ūdeni no avota). Dosimies tālāk aplūkot arī Ahalcihe seno cietoksni Rabati, kas glužinesen atdzimis no drupām. Te vienuviet sadzīvo tradicionālās gruzīnu pareizticīgobaznīcas un senās Osmāņu impērijas laiku mošejas. Nakts Vardzijas viesu namā.

9. DIENA, PIRMDIENA, 29.06. VARDZIJA – MCHETA – TBILISI

Šodienas galamērķis ir neparastā Zelta laikmeta pazemes pilsēta Vardzija. Šo pilsēt VIII g.s. cēlusi izcilā Gruzijas cariene Tamāra, lai aizsargātu savus valdījumus no irāņu iekarotājiem. Šī ir monumentālākā cilvēku būve – unikāls gruzīnu renesanses mākslas paraugs, pilsēta, kas izcirsta smilšakmenī. Dosimies uz Tbilisi pusi. Pa ceļam apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kurā atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena ar svētās Kristus mantijas glabātuvi. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Nakts Tbilisi.

10. DIENA, OTRDIENA, 30.06. TBILISI

Pēc rīta atpūtas un brokastīm dodamies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templisAbanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmanta un mājīga būs vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar dejām, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

11. DIENA, TREŠDIENA, 01.07. TBILISI  RĪGA

Agrā rītā atvadīsimies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu.

Papildus informācija

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

  • lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
  • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
  • naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
  • 9 brokastis,7 pusdienas, 5  vakariņas, degustācijas, kā norādīts programmā;
  • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
  • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR.

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!
Datums no/lidz Dienas Cena
21.06.2020
01.07.2020
11 d. 1290 € pieprasīt

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!