×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Astoņi saullēkti Nepālā

Nepāla
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Katmandu – Kakani – Nagarkota – Pokhara – Čitvanas parks – Katmandu – Rīga

Apraksts

1. DIENA, PIEKTDIENA, 13.03. RĪGA – DOHA

12.00 pulcēšanās Rīgas lidostā.
14.50 – 15.05 lidojums Rīga – Stokholma.
16.25 – 00.35 lidojums   Stokholma - Doha.

2. DIENA, SESTDIENA, 14.03.  DOHA  KATMANDU (~ 1300 M V. J.)

Ne bez nodoma esam izvēlējušies ceļot pa Nepālu pavasarī. Gribas ziedoni piedzīvot divreiz: Nepālā un dzimtajā Latvijā. 03.20 - 10.30. lidojums Doha – Katmandu. Līdzko lidmašīna uzsāk nolaišanos, zem lidmašīnas spārniem, sveicot mūs ar ierašanos, parādās Himajaju kalnu virsotnes – Daulagiri un Anapurna – baltas, aukstas un majestātiskas. Pēc ielidošanas Nepālas Federatīvās Demokrātiskās republikas galvaspilsētā Katmandu, dosimies uz viesnīcu atpūsties.  

Pēcpusdiena. Katmandu ir seno tempļu, svētvietu, laukumu un pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, prinči un princeses, vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Pēcpusdiena paredzēta Katmandu iepazīšanai. Karaliskā pilsēta – Katmandu Durbar Square – piļu, pagalmu, tempļu komplekss, kas būvēts 12.–18. gs. savulaik kalpojis par Katmandu karaļa Mallas rezidenci. Swoyambhunath Stupa, uz kuras gleznotās četras visu redzošās acis, vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stupa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Katru rītu pirms rītausmas simtiem svētceļnieku dodas augšup pa 365 pakāpienu garo ceļu uz  tempļa augšu, kur uzsāk 108 gājienu sēriju apkārt stupai pulksteņrādītāja kustības virzienā. Izbaudīsiem pilsētas burvību un eksotiku. Nozīmīga vieta Durbar laukumā ierādīta Kumari templim, kur mīt pašreiz Dzīvojoša dieviete. Vēlāk ar pacēlāju uzbrauksim līdz Chandragiri, kur kalna augstākajā vietā atrodas Bhaleswor templis. Te paveras skaista ainava uz Katmandu apkārtni. Ja pietiks laiks, apmeklēsim vecāko tirgu Katmandu – Asonas tirgu, kur tirgo garšvielas, tējas un dārzeņus. Pusdienas. Nakts viesnīcā Katmandu.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 15.03. KATMANDU – CHANDRAGIRI – KATMANDU

Šodien aktīvā diena – daba un pārgājiens lejup Chandragiri kalna. Ar pacēlāju pacelsimies uz Chandragiri kalnu, kas paceļas virs Katmandu ielejas 2500 m augstumā. Pacēlāja garums līdz kalna augšai ir 2.5 km. Laba laika apstākļos no augšas redzama Katmandu ieleja, kuras vienu pusi ieskauj zaļie kalni un no otras – pilsētai pieguļošā ciematu ainava.  Lejup dosimies ar kājām. Tas varētu aizņemt apmēram 3 stundas, atkarībā no gājēju iešanas ātruma. Taka vīsies cauri bagātīgi saaugušiem zaļiem džungļiem un vairākiem maziem ciemiem. Tā no sākuma būs diezgan stāva un iesim lēnām, bet vēlāk izlīdzināsies un augšup lejup ejot, sasniegsim Matatirtha ciemtu, kur mūs sagaidīs autobuss, kas aizvedīs uz viesnīcu. Atlikušais laiks varēs izstaigāt tūristu iecienīto Thamel tirgu, iepirkt suvenīrus, kā arī aizstaigāt uz Sapņu dārzu (Garden of dreams). Ieejas maksa – 3 USD. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Katmandu.

4. DIENA, PIRMDIENA, 16.03. KATMANDU – NAGARKOTA

Agri no rīta, skaidra laika apstākļos, iesakām (par papildus maksu ~ 200 USD), doties stundu garā lidojumā virs Himalaju kalnu virsotnēm. To skaitā virs Everesta - pasaulē augstākās virsotnes. Atgriežoties uz zemes,  dosimies skatīties lielāko Tibetas budistu būvi - žilbinoši balto, iespaidīgo Boudhanath Stupu. Rietumu cilvēkam fascinējošs ir Pashupatinath templis svētās Bagmati upes krastā, ar zeltā darinātu jumtu un milzīgām sudraba ārdurvīm. Bagmati upes krastā vērosim kā notiek mirušo svētā kremēšana. Apmeklēsim vienu no trim Katmandu ielejas karaliskajām pilsētām - Bhatktapuru,  kas atrodas ap 20 km no Katmandu. Tā iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā un ir zināma kā Dievietes pilsēta un kā  Nepālas kultūras pērle. Tās centrs ir Durbara laukums. Pilsēta pārpilna ar monumentiem, pilīm un tempļiem, kas rotāti smalkiem kokgriezumiem, zeltītiem jumtiem un atvērtiem pagalmiem, daudzviet izkaisītas pagodas un reliģiskas svētvietas. Pēcpusdienā brauksim no Bhatktapuras uz Nagarkotu – kalnu ietvertu, nelielu pilsētiņu, no kuras rietošās saules gaismās, paveras skaistākās kalnu ainavas. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Nagarkotā.  

5. DIENA, OTRDIENA, 17.03. NAGORKOTA – POKHARA (250 KM, 8 STUNDAS; 895 M V.J.L.)

Cerams, ka laika apstākļi būs mūsu pusē un rīts atausīs ar skaidrām debesīm, parādot, pirmajos saules staros, zaigojošās Himalaju virsotnes. Nagarkota ir viena no skaistākajām vietām, kur saullēkti ir pārsteidzoši. Tālāk brauksim uz Pokharu. Sagaidāms garš brauciens. Vēlā pēcpusdienā ieradīsimies Pokhārā. Atlikušajā laikā, līdz vakara tumsai, izstaigāsim Pheva ezera piekrasti vai pavadīsim laiku kādā no mazajiem krodziņiem, ko īpaši iemīļojuši kalnos kāpēji, atgriežoties no Anapurnas trekinga. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Pokharā.

6. DIENA, TREŠDIENA, 18.03. POKHARA – DHAMPUS

Modīsimies pirms saullēkta un dosimies kalnos - uz Miera Stupu, kas sūta pasaulē aicinājumu dzīvot mierā un saticībā. No stupas paveras īpaši iespaidīga ainava ar Pokharu un Pheva ezeru ielejā. Atgriežoties no Miera stupas, pa ceļam piestāsim pie Deiva ūdenskrituma un Gupreshower alas. Pēcpusdienā braucam uz Dhampus ciematu, kas ceļotāju iepriecina ar pilnīgi atšķirīgu ainavu – zeltaino rīsu terasēm. Protams, netrūkst kalni ar baltām virsotnēm. Bet tomēr pāri visam ir ainava ar  Pokhāru un kalniem saulrietā.  Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Dhampus.

7. DIENA, CETURTDIENA, 19.03.  DHAMPUS – ČITVANAS NACIONĀLAIS PARKS (195 KM, 7 STUNDAS)

Šodienas galamērķis ir viens no skaistākajiem Nepālas dabas parkiem – Čitvanas nacionālais parks, pirmais un vislabāk uzturētais nacionālais parks Nepālā, kurā dzīvo lielie zīdītāju pārstāvji: viendeguna degunradži, antilopes, tīģeri un lāči. Te arī liels skaits putnu sugu. Pēcpusdienā, ja veiksies ar laicīgu nokļūšanu parkā, apstaigāsim tuvāko apkārtni. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 20.03. ČITVANAS NACIONĀLAIS PARKS

Visa diena dabā. Iepazīsim bagātīgi saaugušos džungļus. Četru stundu braucienā ar džipiem sekosim parka interesantāko dzīvnieku ceļiem. Brokastis, pusdienas, vakariņas un folkloras šovs. Nakts parka viesnīcā.

9. DIENA, SESTDIENA, 21.03. ČITVANAS NACIONĀLAIS PARKS – KATMANDU (185 KM, 6 STUNDAS)

Pēc brokastīm dosimies atceļā uz Katmandu. Brauciens garš. Pa ceļam piestāsim nelielai atpūtas pauzei un vēlā pēcpusdienā ieradīsimies Kathmandu. Vakarā atvadu vakariņas un folkloras šovs. Brokastis, vakariņas. 23.00 transfērs uz lidostu.

10. DIENA, SVĒTDIENA , 22.03. KATMANDU – DOHA  RĪGA

02.10 - 05.00 lidojums Katmandu – Doha. 08.00 – 12.30 Doha – Stokholma. 15.20 – 17.30 Stokholma – Rīga.

Papildus informācija

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

  • lidojuma biļete Rīga – Katmandu – Rīga;    
  • transporta pakalpojumi;
  • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
  • ēdināšana pēc apraksta;  
  • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

  • Nepālas vīzu izmaksas – 25 USD;
  • programmā neminēto pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • veselības apdrošināšana;
  • dzeramnauda šoferim, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!

Līdzīgas tūres