×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Skotijas pilis rododendru ziedos

Skotija
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Rīga – Aberdīna – Džon-O’Groatsa – Lohnesa ezers – Skajas sala – Glāzgova – Edinburga – Aberdīna – Rīga

Apraksts

1. DIENA,  OTRDIENA, 12.05.  RĪGA – ABERDĪNA

14.30 tikšanās Rīgas lidostā,
16:35 – 17:10 lidojums Rīga – Aberdīna.
 Aberdīnu sauc par Rožu un granīta pilsētu. Gan vecās, gan jaunās mājas būvētas no granīta ar plēstā akmens jumtiem. Šī pilsēta mirdz saulē, izceļot daudzkrāsainās rožu dobes. Nakts viesnīcā Aberdīnā.

2. DIENA, TREŠDIENA, 13.05.  ABERDĪNA – BALMORALA – DAFTOUVNA – INVERNESA – LOHNESA

Balmoralas pils – viena no Skotijas slavenākajām pilīm, karalienes Elizabetes II privātā vasaras rezidence. Tā būvēta no vietējā granīta skotu baronu stilā. Pēc pils apskates dosimies uz viskija zemi, kur Grampjanu kalnos Spejas upes baseinā izsenis darbojas desmitiem viskija ražotņu. Apmeklēsim viskija darītavu Daftounā, iepazīsim šī dzēriena vēsturi un ražošanas noslēpumus, baudīsim degustāciju. Tad mūsu ceļš vedīs uz Skotijas Augstkalnes galvaspilsētu Invernesu, kas izvietojusies pie Nesas upes ietekas Meri-Fertas līcī. Ievērības cienīga ir vecpilsēta un 18.gs. celtais cietoksnis. Nakts viesnīcā Lohnesa ezera apkārtnē.

3. DIENA, CETURTDIENA, 14.05.  LOHNESA – DANROBINA – DŽON-O’GROTSA – TURSO – LOHNESA

Dosimies vēl tālāk uz ziemeļiem. Danrobinas pils – 19.gs. vidus franču renesanses šedevrs ar daiļiem dārziem. Viss liecina par to, ka pilī mīt daudz spoku, tādēļ iekšā neiesim. Dosimies uz Lielbritānijas tālāko ziemeļaustrumu punktu Džon-o’Grotsu, ko vietējie nosaukuši par Pasaules malu. Nobrauksim gar okeāna krastu līdz Turso, tad pa citu ceļu dosimies atpakaļ uz viesnīcu Lohnesa ezera apkārtnē.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 15.05.  LOHNESA – FORTAUGUSTA – EILEN DONANA – SKAJA – OBANA

Braucot gar Lohnesa ezera krastu, centīsimies pamanīt slaveno briesmoni. Redzēsim, kā kuģi brauc pa 19.gs. būvēto Ziemeļu un Īrijas jūras savienojošo Kaledonijas kanālu, pie Fortaugustas apskatīsim iespaidīgas slūžas. Tad dosimies uz rietumiem, kur atrodas viena no pasaules fotografētākajām pilīm – romantiskā Eilen Donana, par kuru stāsta tik daudz mistisku leģendu. Skaja – trešā lielākā Lielbritānijas sala, tā valdzina ar īpatnēju dabas skaistumu. Blakus Fortviljamsai Skotijas augstākā kalna Ben Nevis virsotnē 1345 m virs jūras līmeņa arī vasarā mēdz būt sniegs. Šajā apkārtnē Glenko ielejā ir uzņemta filma Drošsirdis un ne tikai tā vien. Nakts viesnīcā Obanā.

5. DIENA,  SESTDIENA, 16.05.  OBANA – INVERĒRIJA – LUSE – GLĀZGOVA – STĪRLINGA

Zvejnieku mazpilsēta Inverērija un tās apkārtnē Kempelu dzimtas pils ar plašām ieroču, mākslas darbu un trauku kolekcijām. Luses ciemats Lohlomonas ezera krastā. Suvenīru veikalos var nogaršot siltus sviesta cepumus un vietējās “gotiņu” konfektes. Skotijas lielākā pilsēta Glāzgova spēj pārsteigt ar kontrastiem – no noplukušām strādnieku mājām līdz pat mūsdienīgām dizaina ēkām. Pilsētas centra nami būvēti no dažādu krāsu smilšakmens blokiem, ļoti cienīgi un pamatīgi. Daudz Viktorijas laika celtņu, īpaši izteiksmīga ir dzelzceļa stacijas iekšpuse. Dekoratīviem ciļņiem greznotā majestātiskā katedrāle ir viena no nedaudzajām, kuru reformācijas laikā pasargāja no nojaukšanas. Apskatīsim arī Sv.Džordža skvēru, Valtera Skota monumentu un Klaidas upes krastmalu. Nakts viesnīcā Stīrlingas apkārtnē.

6. DIENA,  SVĒTDIENA, 17.05.  STIRLINGA – EDINBURGA

Stirlinga – Skotijas karaļu kronēšanas vieta. Apskatīsim vecpilsētu un Vollesa monumentu (Viljams Volless vadīja skotu pretošanos angļu iekarotājiem Pirmā Skotijas neatkarības kara laikā). Pēc tam dosimies uz Skotijas patreizējo galvaspilsētu Edinburgu. Virs tās lepni slejas nocietinātā karaļu rezidence, kas celta neaktīva vulkāna bazalta klints virsotnē. Tai blakus viduslaiku pilsētas centrālā iela “Karaliskā jūdze” un vecpilsēta. Īpaši apbrīnojama arhitektūra ir ap Princeses ielas rajonu. Nakts viesnīcā Edinburgā.

7. DIENA,  PIRMDIENA, 18.05.  EDINBURGA – PĒRTA – GLEMISA – ABERDĪNA

Pērta – kādreizējā Skotijas galvaspilsēta, tā ievērojama ar Sv.Jāņa kristītāja baznīcu (12.gs.). Glemisas pils – pēc nostāsta tās īpašnieks kādā no pazemes kapelas telpām esot spēlējis kārtis ar pašu nelabo. Šeit karaliene-māte pavadījusi bērnu dienas un šeit dzimuši visi trīs viņas bērni. Nakts viesnīcā Aberdīnā.

8. DIENA,  OTRDIENA, 19.05. ABERDĪNA – STOUNHAVENA – DANNOTARA – RĪGA

Skotijas austrumu piekraste ar klinšaino zvejnieku ciematu Stounhevenu un viduslaiku pilsdrupām Dannotaru. Klints galā būvētā pils bija Skotijas neieņemamākais cietoksnis (apskate no ārpuses). Ceļš līdz Aberdīnas lidostai. 17:50 – 22:30 lidojums Aberdīna – Rīga.

Papildus informācija

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

  • lidojuma biļete Rīga - Aberdīna - Rīga;
  • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
  • dzīvošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros ar brokastīm;
  • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
  • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

  • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
  • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru – 442 EUR.

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!

Līdzīgas tūres