×

Jums ir jautājumi par mūsu jauno mājas lapu vai vēlaties saņemt visizdevīgāko piedāvājumu?
 
Zvaniet, mēs palīdzēsim 66 222 220!

Jūra un kalni. Adrijas jūras piekraste un Dolomītialpi

Slovēnija
aug. 2020
cena par ceļojumu
cena par personu
 

Maršruts

Ļubļanā - Pirana - Portoroža - Kopera - Poreča - Roviņa - Pula - Triesta - Miramares pils - Kortīna d’Ampeco - ezers Mizurina - kruīzs pa Verterze ezeru

Apraksts

1. diena

Izbraukšana no Rīgas. Tranzīts car Latviju, Lietuvu un Poliju.

Nakšņošana viesnīcā pie Čehijas un Polijas robežas.

2. diena

Brokastis viesnīcā. Jau šodien būsim Slovēnijā! Ceļā redzēsim Čehijas Beskidi kalnus, Alpu pļavas, Austrijas kalnu nogāzes un Itālijas ziemeļu Alpus.

Ierašanās Ļubļanā, Slovēnijas galvaspilsētā. Aicinām iepazīt Ļubļanu! Izjūtiet Ļubļanas kolorīto gaisotni. Izbaudiet viduslaiku pilsētas daili, baroka un jūgendstila arhitektūru, ģeniālā arhitekta Jože Plečnika darbus, Ļubļanicas upi, kuru šķērso neskaitāmie tilti, apmeklējiet tirgu un katedrāli!

Nakšņošana viesnīcā Adrijas jūras piekrastē.

 

3. diena

Brokastis viesnīcā. Dienu varēsiet pavadīt pie jūras vai doties ekskursijā uz Adrijas jūras Slovēnijas piekrasti. Ceļš uz Piranu. Dosimies pastaigā pa Piranas pilsētu, kas tiek uzskatīta par Adrijas piekrastes pērli. Venēcijas valdnieku iemīļotā senā pilsētiņa guva daudzas priekšrocības. Vietējie iedzīvotāji Piranu nodēvējuši par miniatūro Venēciju. Piranas pilsēta it kā pārceļ pagātnē, pirms dažiem gadsimtiem.

Turpināsim ekskursiju līdz Portorožai, kas mūsdienās ir moderna tūrisma pilsēta. Apmeklēsim sāls parku Sečovlje, kur joprojām aktīvi ražo sāli, izmantojot tādus pašus darbarīkus un darba metodes, kādus pielietoja priekšteči. Sāls veikalā nogaršosim sāļo šokolādi! Kopš 1993. gada parks ir iekļauts starptautiskās nozīmes mitrāju sarakstā - īsta ornitologu Paradīze.

Vēlāk apmeklēsim Slovēnijas lielāko piejūras kūrortpilsētu - Koperu. Pilsētā atrodas valsts vienīgā jūras osta. Līdzīgi Venēcijai, pilsētas vecajā daļā saglabājusies virkne interesantu vēsturisku liecību.

Atgriešanās viesnīcā.

 

4. diena

Brokastis viesnīcā. Dienu varēsiet pavadīt pie jūras vai doties ekskursijā uz Adrijas jūras Horvātijas piekrasti. Ekskursijas laikā mēs nokļūsim Senās Romas laikos, kad radies Istras pussalas nosaukums, uzzināsim, kāpēc Pula kļuva par Senās Romas koloniju, un kā pilsēta ieguva otro elpu 19. gs. vidū. Pastaiga pa pilsētu.

Pēc pastaigas dosimies uz Horvātijas «mazo Venēciju» - uz Rovinju, kur šauru un augstu māju (pēc viduslaiku mēra) sienas paceļas virs ūdens. Līdz 18 gs. vidum pilsēta atradās uz salas, kas laika gaitā pārtapa par pussalu. Kādēļ? Uzzināsiet mūsu ekskursijas laikā. Šauras pilsētas ielas, ko gadsimtiem pulēja vēja atnestais jūras ūdens, veido labirintu, kur var apmaldīties. Tās ved augšup, pie Sv. Eifēmijas baznīcas, kas dominē pār vecpilsētu.

Ceļš uz Poreču - vienu no skaistākajām un gleznainākajām Istras piekrastes un Adrijas jūras Horvātijas piekrastes pilsētām. Dažādos laikmetos būvētas vecpilsētas ēkas vēsta par kādreiz dzīvojošo cilvēku ikdienu. Labi saglabājušās 15. gs. palātas ir Venēcijas gotikas paraugs, vecpilsētu norobežo cietokšņa akmens mūri ar sargtorņiem.

Atgriešanās viesnīcā.

 

5. diena

Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens uz Itālijas pilsētu Triesti - no arhitektūras skatpunkta, pilsēta raksturojama kā «neitāļu», tas nav pārsteidzoši, jo pilsētas centrālā daļa tika uzbūvēta pēc Austrijas erchercogienes Marijas Terēzijas (gudrākā un ietekmīgākā 18.gs. sieviete) projekta. Šeit viss izstaro karalisko rāmumu un nesteidzīgumu. Nav brīnums, ka Triesti dēvē par «Vīni pie Adrijas». Viens no pilsētas nozīmīgākajiem objektiem ir Miramares pils, kas atrodas Triestes centra tuvumā. Pili uzskata par Eiropas romantiskāko vietu. Pili uzcēla Austrijas erchercogs Maksimilians 19.gs. otrajā pusē, kā dāvanu savai laulātajai Šarlotei. Pastaiga pa parku ar skatu uz Adrijas jūru, noteikti atjaunos spēkus. Ceļš uz viesnīcu.

 

6. diena

Brokastis viesnīcā. Vairāk nekā 60 miljonus gadu pastāv Alpu kalnu masīvs Dolomīti. Kalnus klāj daudzveidīgie koraļļu veidojumi, tāpēc saullēkta un saulrieta staros kalni iegūst oranži rozo nokrāsu. Šeit tiek iegūts slavenais Itālijas marmors. Mēs apmeklēsim slavenāko Dolomītu Alpu Belluno provinces slēpošanas kūrortu Kortīna d’Ampeco (Cortina d’Ampezzo). Ziemā tas ir ļoti populārs vietējo VIP personu vidū. Blakus Kortīnai atrodas trošu pacēlājs uz kalnu Faloria. Mēs pacelsimies 2100 metru augstumā, kur atrodas restorāns ar fascinējošu skatu uz Alpiem. Drosmīgākie varēs uzbraukt ar visurgājēju vēl augstāk, kur elpu aizraus dolomīta Alpu diženums. Pie Kortīnas d’Ampeco, kalnu ielokā, atrodas gleznainākais Dolomītu kalnu ezers Misurina. Īsa fotopauze ezera krastā. Pārbrauciens uz Tarvisio.

Izmitināšana viesnīcā.

 

7. diena

Brokastis viesnīcā. Turpinām ceļojumu uz Austriju. Alpos atrodas lielākais Karintijas ezers - Vertera ezers. Dosimies uz Feldenes pilsētu, Austrijas Rivjēras galvaspilsētu, jo tieši šeit sāksies mūsu 2 stundu kruīzs pa Vertera ezeru. Pēc kruīza mūs gaida pietura nacionālās virtuves restorānā, kur varēsiet nogaršot tipiskus vietējās virtuves ēdienus, no skatu laukuma paveras burvīga panorāma - lieliska vieta jūsu fotogrāfijām!

Nakts viesnīcā Čehijā.

 

8. diena

Brokastis viesnīcā. Ceļš uz Rīgu. Tranzīts caur Poliju, Lietuvu un Latviju.

Ierašanās laiks Rīgā ir atkarīgs no ceļa apstākļiem, aptuveni - pusnakts.

 

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

- Visas izbraukuma ekskursijas;

- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris), ceļu nodokļi, autostāvvietas;

- Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);

- Grupas vadītāja pakalpojumi;

 

Papildus izmaksas / “par papildus samaksu”:

- Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem - 5 € (līdz 65 gadiem) / 10 € (65+);

- Miramaras pils - 12 €;

- Pacēlājs Florijā kalnā - 15 €;

- Kruīzs pa Vorterzee ezeru - 15 €

- Austiņas – 10€

Lasīt pilnu aprakstu...
Pieprasiet savu paketi jau tagad, ātri, ērti, izdevīgi, maksājot tikai pēc rezervācijas apstiprināšanas!
Datums no/lidz Dienas Cena
22.08.2020
29.08.2020
8 d. 498 € pieprasīt

Ja neesat atraduši savu ceļojumu vai interesē cits piedāvājums, uzrakstiet mums, mēs piemeklēsim īsto!

Līdzīgas tūres